Assistance – o czym pamiętać wybierając polisę?

Choć wszyscy dążymy do tego, aby unikać wypadków i kolizji, mamy też świadomość tego, że w pewnym momencie mogą mieć one miejsce. Nie zawsze to my musimy być za nie odpowiedzialni, zawsze jednak dobrze jest mieć w swoim otoczeniu kogoś, kto zajmie się naszym samochodem, dostarczy nam pojazd zastępczy, a niekiedy również otoczy nas dodatkową opieką. Właśnie taką pomoc zapewniają nam ubezpieczenia assistance – dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne cieszące się dużą popularnością wśród polskich kierowców.

Assistance - o czym pamiętać wybierając polisę?

Czego możemy się spodziewać?

Ubezpieczenia assistance różnią się w zależności od tego, w jakiej firmie chcemy je nabyć. Nie zawsze musimy przy tym nawet za nie płacić, bywa bowiem, że są dodawane za darmo czy to do ubezpieczenia OC, czy to do polisy AC. Podstawowa ochrona obejmuje przeważnie holowanie i szeroko rozumiane usługi informacyjne. Jeśli jednak kierowca uważa, że to za mało, zawsze może zdecydować się na bardziej rozbudowaną wersję ubezpieczenia. Ta jest dodatkowo płatna przewiduje jednak między innymi: naprawę uszkodzonego samochodu, samochód zastępczy, wymianę opon, złomowanie auta, jeśli zajdzie taka potrzeba, a także zakwaterowanie zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Wybór wersji assistance zawsze ma w związku z tym indywidualny charakter i jest uzależniony od czynników takich, jak potrzeby samego kierowcy, częstotliwość wyruszania w trasy, czy też pokonywane odległości.

Problem limitów

Decydując się na zakup konkretnej polisy assistance warto również zainteresować się innymi ograniczeniami zastosowanymi przez ubezpieczyciela. Najczęściej okazuje się, że pomoc może nastąpić jedynie w ramach określonej kwoty definiowanej zwykle w umowie jako górna granica odpowiedzialności. Nie można zapominać również o tym, że polisy nie zawsze odznaczają się jednakowo dużym zasięgiem terytorialnym. W praktyce oznacza to, że chcąc choćby wyjechać za granicę i korzystać z możliwości ubezpieczenia, należy liczyć się z koniecznością wykupienia od ubezpieczyciela dodatkowej usługi.

Sprawdź też:

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz