Jak założyć fitness club?

Moda na zdrowy styl życia sprawia,że coraz więcej osób zainteresowanych jest uczestnictwem w zajęciach prowadzonych w fitness club. W zajęciach tych chętnie uczestniczą nie tylko bardzo młode osoby, ale także osoby w dojrzałym wieku. Otworzenie fitness clubu może więc być doskonałym pomysłem na własną firmę.

Lokalizacja klubu

O sukcesie fitness clubu zadecyduje nie tylko jego oferta, ale także lokalizacja. Fitness club warto otworzyć na dużym osiedlu mieszkaniowym, w sąsiedztwie biurowców, centrów handlowych, centrum miasta. Łatwość dojazdu, sąsiedztwo dużego parkingu będą dodatkowymi atutami. Minimalna powierzchnia lokalu powinna wynosić 200 metrów kwadratowych. W przypadku, kiedy powierzchnia lokalu będzie większa, możliwe stanie się wprowadzenie szerokiej oferty. Nie zapominajmy, że w lokalu koniecznie musi zostać urządzona szatnia, toalety i prysznice.

Oferta

Zależy oczywiście od możliwości finansowych, ale także od powierzchni lokalu, w którym zdecydowaliśmy się urządzić swój fitness club. Warto jednak pamiętać, że im bardziej oferta będzie szeroka, tym więcej klientów będzie odwiedzało nasz klub. W ofercie fitness clubu mogą znaleźć:
- aerobik;
- siłownia;
- wellness;
- joga;
- streching.

Formalności

Właścicielem fitness clubu może zostać każdy, do jego prowadzenia nie są potrzebne żadne specjalne zezwolenia. Konieczne jest jednak posiadanie uprawnień do prowadzenia w nim zajęć. Działalność musi jednak zostać zalegalizowana. Jako formę działalności fitness clubu można wybrać jednoosobową działalność gospodarczą. Druk niezbędny do zarejestrowania firmy można otrzymać w urzędzie miasta/gminy lub ściągnąć go ze strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wypełniony formularz można złożyć osobiście lub wybrać drogę elektroniczną. O założeniu działalności CEIDG zgłasza zawiadomienie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ale na osobie zakładającej firmę ciąży obowiązek zgłoszenia swojej osoby, jako osoby ubezpieczonej. Należy zgłosić do ubezpieczenia także zatrudnionych w fitness clubie instruktorów.

Podobne wpisy: