Porady dla wynajmujących auto Wynajem samochodów krótkoterminowy cieszy się obecnie coraz to rosnącą popularnością. Okazuje się, że owe rozwiązanie niesie ze sobą niebagatelne korzyści. Zdając sobie sprawę z owego faktu będziemy mogli cieszyć się korzyściami płynącymi z danego rozwiązania.

Ponownie istotne są 2 rzeczy: czy w cenie wynajmu samochodu jest ubezpieczenie przed kradzieżą. Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że TP ogranicza odpowiedzialność finansową kierowcy do określonej kwoty – zwykle do tej wyższej o ok. 500-1000 Euro niż w przypadku. Przed wyborem rozwiązania należałoby przeczytać informacje odnoszące się do zakresu dodatkowego ubezpieczenie. Wypożyczalnie często są w stanie oferować ubezpieczenie Super CDW oraz Super TP, które jest w stanie ochronić wynajmującego przed poniesieniem kosztów w przypadku kolizji lub kradzieży.

Dodatkowe koszty

Należy pamiętać o tym, że są one naliczane za każdy dzień wypożyczenia. Zdecydowanie lepszą ofertę da się zwykle uzyskać w polskich firmach ubezpieczeniowych i to rozwiązanie rekomendujemy. Nie mniej istotnym elementem jest zakres ubezpieczenia, który nie może zostać zbagatelizowany. Zazwyczaj obejmuje on cały pojazd, czy wyłączone są opony, dach i lusterka. Aby móc się przekonać jak jest naprawdę konieczne staje się przeczytanie uważnie warunków umowy. Zwróć szczególną uwagę przede wszystkim na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest limit kilometrów – czy możemy przejechać tylko określoną ilość kilometrów dziennie, czy takowego nie ma limitu?

Paliwo w wynajętym samochodzie

Paliwo to kolejna kwestia, która nie może zostać zbagatelizowana. Zwykle odbiera się pojazd zatankowany „do pełna” i w takim stanie należy go zwrócić; w przeciwnym wypadku zapłacimy za brakujące paliwo z dodatkową marżą (nawet do 30%!). Dodatkowe ubezpieczenie – czy nie zapłacimy więcej za ubezpieczenie, które już mamy lub którego nie potrzebujemy? Godziny pracy firmy zadbaj o to, aby sprawdzić, czy zapłacisz więcej za wynajęcie lub oddanie pojazdu poza godzinami pracy. Przestrzegamy również przed zakupem dodatkowych opcji na miejscu, w trakcie odbierania pojazdu.

Podobne wpisy: