Wady zgryzu do leczenia ortodontycznego

Wady zgryzu do leczenia ortodontycznego Ortodonta dziecięcy to specjalista, który pomaga wyleczyć z licznych kompleksów. Podejmowane przez niego działania zmierzają do poprawy wyglądu uśmiechu. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnego specjalisty duże znaczenie ma przeanalizowanie ofert znajdujących się na rynku.

Na pewno decyzji o wyborze konkretnej nie należy podejmować pod wpływem chwili. Niezwykle istotne staje się, aby dokładnie zapoznać się z opiniami dotychczasowych pacjentów. W ten sposób będziemy mogli wyrobić sobie zdanie na temat pracy specjalisty. Skala problemu jest bardzo duża. Otóż, najczęściej spotykaną wadą (ponad 50%) jest tyłozgryz. W tym przypadku dolny łuk zębów jest znacząco cofnięty w stosunku do łuku górnego.

Wady zgryzu

Wada ta powoduje trudności w gryzieniu, gdyż dziecko musi znacząco obniżać i wysuwać żuchwę do przodu. Bardzo często występującymi nieprawidłowościami jest również zgryz krzyżowy – wtedy to zęby dolne zachodzą na górne na jednej połowie łuku zębów. Ponadto często spotykany jest też zgryz otwarty, w którym to zęby nie schodzą się na pewnym odcinku. Wśród dzieci i dorosłych spotyka się też stłoczenie zębów, w którym to jeden ząb zachodzi na drugi. Wczesne wykrycie i leczenie tych defektów pozwoli przywrócić zębom właściwy kierunek wyrzynania.

Wczesne leczenie zębów

Działania podejmowane w odpowiednim momencie są bardzo ważne i na pewno nie należy bagatelizować tego problemu. Wczesne leczenie pozwala to również przygotować miejsce dla zębów stałych. W zależności od stwierdzonej wady pobudza lub hamuje się wzrastanie górnej i dolnej szczęki. Miejmy również na uwadze fakt, że w ten sposób korygowane są wszelkie dysproporcje w ich budowie. Wtedy to również niwelowane są wszelkie rozbieżności w ich wzajemnym położeniu, a tym samym poprawiają są się rysy twarzy. Zdając sobie sprawę z tego faktu znacznie łatwiej będzie podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz