Jak kierowcy szanują wycieraczki

Faktem nie podlegającym dyskusji jest to, że wycieraczki samochodowe do szyb odgrywają istotną role jeśli chodzi o komfort jazdy. Wielu Kierowców nie docenia ich znaczenia. Niemniej jednak te elementy mogą mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Okazuje się jednak, że Kierowcy nie tylko nie dbają o stan wycieraczek w swoim aucie, ale co więcej użytkują je w sposób niezgodny z przeznaczeniem.

Faktem jest, że pióra wycieraczek powinny być wymieniane przynajmniej dwa razy w roku. Najczęściej ma to miejsce po okresie jesienno-zimowym. W tym czasie wycieraczki są dosyć mocno eksploatowane przez co niszczą się dużo szybciej niż wiosną lub latem. Wpływ na to ma oczywiście suma opadów. Rzecz jasna nie można określić dokładnie co ile miesięcy powinniśmy wymieniać wycieraczki. Każdy przypadek jest bowiem inny. Na zużycie wycieraczek ma wpływ, oprócz pogody, także wiele innych czynników. Jednym z nich jest intensywność eksploatacji auta. Jeśli jeździmy częściej to jasne jest, że w szybszym tempie będziemy zużywać poszczególne podzespoły naszego pojazdu.

Tak naprawdę na stopień zużycia wpływ ma także poprawność eksploatacji wycieraczek. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać nieco dziwne. Przecież dajmy na to wycieraczki do BMW E46 mają jedno, dosyć oczywiste zastosowanie. To tylko pozory. Fantazja Kierowców nie zna granic. Szczególnie podczas trwania okresu zimowego. Otóż bardzo często zdarza się, że wycieraczki służą jako…przydatne narzędzie do odśnieżania auta. Jeśli ktoś nie posiada w samochodzie zwykłej szczotki to bardzo często, zmuszony potrzebą chwili, używa do odśnieżenia dachu lub szyb właśnie wycieraczek. Kolejnym poważnym błędem jest uruchamianie wycieraczek przy zamarzniętej szybie. Skoro szyba jest zmrożona to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wycieraczka jest do niej przymarznięta. Uruchomienie jej w takim stanie spowoduje uszkodzenie gumy a tym samym sprawi, że pióro będzie nadawało się jedynie do wymiany. To z kolei sprawi, że konieczność wymiany wycieraczek może być potrzebna już nawet po kilku użyciach.

W przypadku wycieraczek, tak jak i innych podzespołów, liczy się umiejętność korzystania z nich. Skoro Kierowcy wykorzystują wycieraczki do celów niezgodnych z przeznaczeniem, to muszą liczyć się z koniecznością poniesienia większych wydatków na ich częstą wymianę.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz