Jak połączyć dobrą zabawę z nauką języka obcego? Obozy językowe w praktyce

Dzieci i młodzież w czasie ferii lub wakacji najczęściej mocno stronią od nauki. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu nasze dzieci też chcą odpocząć od ciągłej nauki regułek, wzorów matematycznych oraz czytania lektur. Jako rodzice wcale nie musimy biernie patrzeć, jak nasze dzieci się nudzą. Możemy zaproponować swoim pociechom udział w obozach językowych, które są organizowane w pięknych zagranicznych lokalizacjach. To połączenie skutecznego nauczania języka obcego i dobrej zabawy. Zobacz, jak wybrać obóz językowy dla swojego dziecka i co Twoja pociecha zyska w ramach uczestnictwa w takim wyjeździe.

Na czym polegają obozy językowe dla dzieci i młodzieży?

Kompleksowe kursy językowe organizowane za granicą to świetna okazja do zwiedzania świata w czasie wolnym od nauki w szkole i jednocześnie skutecznej nauki języka obcego. Klasyczny obóz językowy polega na kilkunastodniowym wyjeździe lub wylocie za granicę, np. na Cypr lub do Wielkiej Brytanii.

W czasie trwania obozu nasze dzieci mogą uczestniczyć w:

  • ciekawych wycieczkach po najpiękniejszych obiektach turystycznych w danym miejscu,
  • intensywnym kursie języka obcego z native speakerem,
  • codziennych aktywnościach połączonych z plażowaniem,
  • zajęciach edukacyjnych na prestiżowych uczelniach i uniwersytetach.

Ciekawą propozycję przedstawia firma Atas, która zajmuje się profesjonalnym przygotowywaniem obozów językowych w wielu zagranicznych miejscach. Jeśli chcemy zapisać swoją pociechę na kursy językowe połączone z dobrą zabawą, sprawdź koniecznie ofertę Atas — organizatora z wieloletnim doświadczeniem https://www.atas.pl/pl/kursy-jezykowe.

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na obozy wakacyjne z kursem językowym?

Jest mnóstwo czynników determinujących opłacalność zapisania swojego dziecka na zagraniczny obóz językowy. To przede wszystkim świetna okazja, aby nasze dziecko w wieku 10-18 lat:

  • zwiedziło ciekawe miejsca poza granicami Polski,
  • uczestniczyło w intensywnych kursach językowych,
  • poszerzyło swoją wiedzę i umiejętności,
  • rozwinęło umiejętności interpersonalne poprzez kontakt z rówieśnikami.

Wyjątkowo ciekawa opcja dostępna dla młodzieży w wieku 12-18 lat to wyjazd do Los Angeles lub Nowego Jorku, gdzie uczestnicy mogą codziennie zwiedzać najciekawsze atrakcje oraz brać udział w lekach poświęconych amerykańskiej kulturze.

Ile kosztuje kilkunastodniowy obóz językowy dla dzieci i młodzieży?

Jeśli chcemy zapisać swoje dziecko na obóz językowy za granicą, powinniśmy przede wszystkim ustalić swój maksymalny budżet do przeznaczenia na ten cel. Zależnie od docelowego miejsca pobytu podczas obozu językowego ceny wyjazdów na 15-22 mogą oscylować w granicy od 3000 do 17000 złotych.

To spore rozbieżności cenowe, które wynikają z wybranej formy transportu, a także atrakcji organizowanych na miejscu. Kiedy jednak chcemy wspierać rozwój swoich dzieci (także na wakacjach), zdecydowanie powinniśmy brać pod uwagę możliwość zapisania swojej pociechy na obóz wakacyjny połączony z nauką języka obcego.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz