Pielęgnacja maltańczyka – najlepszego przyjaciela człowieka

Istnieją różne rasy psów – a każda ma swoich zwolenników. Ludzie mają różne upodobania, zatem niektórzy wolą małego kanapowca, który będzie im umilał czas spędzany w domu, a inni oczekują od psa raczej obrony w razie konieczności i wybierają rasy duże, dzielne.

Na szczęście w tej chwili mamy pod tym względem naprawdę dużą swobodę i możliwości wyboru. Wielu fanów ma na przykład urocza rasa Maltanase mana, znana jako Maltańczyki. To naprawdę czarujące, małe pieski, które uwielbiają ludzi i kochają spędzać z nimi czas! To zwierzęta wyjątkowo towarzyskie, które będą dobrymi przyjaciółmi każdego człowieka. Jak powinna wyglądać pielęgnacja maltańczyka? Co warto wiedzieć o nim i o jego wychowaniu?

Maltańczyk – podstawowe informacje

Maltańczyk to typ lisowaty, zakwalifikowany do grupy psów do towarzystwa. Będzie idealnym towarzyszem człowieka, zaprzyjaźni się z każdą rodziną, jest uwielbiany przez dzieci i sam je bardzo lubi. To drobny psiak, który żyje do 15 lat, a zatem może przez naprawdę długi czas być pupilem całego domu. To drobny piesek, pochodzący ze strefy śródziemnomorskiej, który ma bardzo pogodne usposobienie, jest aktywny (ale nie przesadnie), łagodny, posłuszny, inteligentny i radosny. Będzie na pewno prawdziwym skarbem w domu!

Maltańczyk – kwestia pielęgnacji

Maltańczyki mogą mieć bardzo długą sierść – wszystko zależy od tego, jaką fryzurkę zapewni swojemu pupilowi jego właściciel. Jeśli sierść będzie długa, oczywiście będzie wymagała o wiele więcej pielęgnacji, niż sierść krótka. Każda musi być jednak regularnie myta i czyszczona, jak też dokładnie czesana. Maltańczyki to pieski spokojne, dlatego raczej nie będą sprawiały przesadnych trudności w trakcie kąpieli. Maltańczykom trzeba wyrywać włosy z wewnętrznej części ucha – warto o tym pamiętać. Uszy muszą być także delikatnie oczyszczane. Trzeba im też skracać pazurki, a jeśli chodzi o oczy, przemywajmy je wacikiem kosmetycznym zwilżonym ciepłą wodą, lub kwasem bornym. Poza tym nie zapominajmy o myciu ich zębów szczoteczką i pastą.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz