Salon strzyżenia psów

Salon strzyżenia psów

Salony strzyżenia dla psów pojawiają się w wielu miastach naszego kraju coraz częściej. Z pewnością tego typu salon może być ciekawym pomysłem na własny biznes dla osób, które kochają psy, koty i inne zwierzęta.

Pielęgnacja sierści przez profesjonalnego groomera to usługa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli psów, kotów i miniaturowych królików. Jak przygotować się do otworzenia salonu groomerskiego?

Dogodna lokalizacja

O tym, czy salon strzyżenia psów odniesie sukces w dużej mierze zadecyduje jego lokalizacja. Osoby, które są zainteresowane świadczeniem takich usług powinny skoncentrować się na znalezieniu lokalu, który będzie znajdował się na:
osiedlu domów jednorodzinnych;
dużym osiedlu mieszkaniowym.
Dobrą lokalizacją jest także sąsiedztwo przychodni weterynaryjnej.

Wyposażenie

W salonie pielęgnacyjnym dla zwierząt nie może zabraknąć:
stołu do strzyżenia;
– wanny do kąpieli – do kąpieli zwierząt najlepsze są modele otwierane;
– golarek;
– suszarek;
– furminatorów dla psów i kotów;
– trymerów;
– nożyczek;
– grzebieni;
– szczotek;
– cążków;
– pilników;
– wysięgnika groomerskiego.
Dodatkowo na wyposażeniu salonu powinny znaleźć się środki do dezynfekcji, urządzenie do sterylizowania narzędzi i kosmetyki pielęgnacyjne.

Oferta

Na początku działalności oferta salonu nie musi być zbyt szeroka. Na bogatszą ofertę przyjdzie czas, kiedy uda nam się zdobyć grono stałych klientów. Na pewno jednak już od pierwszych dni działalności w ofercie nie może zabraknąć strzyżenia psów, kotów i królików, zabiegu czyszczenie oczu i uszu, trymowania i obcinania pazurów. Z pewnością oferta powinna obejmować również kąpiele pielęgnacyjne. Z czasem ofertę warto rozszerzyć o zabiegi, które będą przygotowywać rasowe psy i koty do udziału w wystawach.

Salon strzyżenia i pielęgnacji dla zwierząt ma szansą odnieść duży sukces. Swoją ofertę przyszli właściciele salonu powinni skierować zarówno do właścicieli rasowych, jak i nierasowych psów i kotów. Ofertę można rozszerzyć o sprzedaż kosmetyków pielęgnacyjnych.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz