Jak założyć zakład fryzjerski?

Zawód „fryzjer” to jeden z najbardziej popularnych zawodów wykonywanych w naszym kraju. Spora liczba fryzjerów prowadzi własne salony.

Jakie wymogi trzeb spełnić, aby otworzyć własny zakład fryzjerski?

Rejestrujemy działalność

Otwarcie salonu fryzjerskiego to konieczność zarejestrowania działalności gospodarczej. Formalności związane z rejestrowaniem firmy załatwia się w zależności od miejsca zamieszkania w urzędzie miasta lub gminy. Naszym obowiązkiem po zarejestrowaniu działalności będzie zgłoszenie zakładu do właściwego urzędu skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wymogi sanepidu

Salon fryzjerski musi spełniać normy, które zostały określone przez sanepid. Lokal musi więc mieć na tyle duży metraż, aby zostały w nim wyodrębnione oddzielne pomieszczenia dla:
– wykonywania usług fryzjerskich;
– przechowywania środków kosmetycznych, brudnej bielizny i środków czystości;
– oczekujących klientów.
W salonie fryzjerskim nie da się pracować bez wody. Dostęp do kanalizacji i sieci wodociągowej w lokalu jest wymogiem koniecznym do jego otwarcia.

Lokalizacja

Usługi fryzjerskie są bardzo popularne, stąd bardzo duża liczba salonów, które je świadczą. Otwierając swój salon sprawdźmy, czy w okolicy, w której zamierzamy go otworzyć nie ma innych salonów. Kolejny salon w tej samej okolicy, a nawet na tej samej ulicy, to na pewno zły pomysł. Trudno nam będzie przyciągnąć do niego klientów.

Specjalizacja

Każdy salon fryzjerski oferuje strzyżenie. Jest to najbardziej podstawowa usługa. Nasze umiejętności mogą nam jednak pozwolić na świadczenie wyłącznie strzyżenia:
– męskiego;
– damskiego;
– dziecięcego.
Idealnie byłoby jednak, aby w salonie można było obsługiwać klientów z każdej z tych grup.

Reklamuj się

Jak założyć zakład fryzjerskiOtwierając salon nie można zapomnieć o reklamie. Bez rozreklamowania nowo otwartego salonu trudno nam będzie dotrzeć do nowych klientów. Sposobów na reklamę może być kilka. Najmniejsze środki pochłonie druk ulotek. Ale możemy spróbować także reklamy w Internecie korzystając z serwisów społecznościowych.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz