Jak dobrze wyposażyć salon fryzjerski?

Lokale usługowe to między innymi salony fryzjerskie. Zdecydowana większość klientów to kobiety, co nie znaczy, że salonów fryzjerskich nie odwiedzają także mężczyźni. Dobry salon fryzjerski powinien nie tylko zatrudniać fryzjerów z bardzo wysokimi kwalifikacjami, ale powinien on także mieć właściwe wyposażenie.

Co jest najważniejsze w salonie fryzjerskim?

Myjka

Jest niezbędnym wyposażeniem każdego salonu fryzjerskiego. W dobrym salonie wykonanie każdej usługi zaczyna się od mycia włosów. Myjka przydaje się nie tylko przed strzyżeniem włosów, ale także przy ich koloryzacji. W zdecydowanej większości salonów fryzjerskich spotkać można myjki, które mają wbudowany fotel. Ale obecnie są dostępne także bardziej zaawansowane myjki. Jeśli tylko pozwalają nam na to nasze możliwości finansowe to warto zakupić myjką, która wykonuje masaż wibracyjny. Na pewno taki fotel powinien znaleźć się w ekskluzywnym salonie, którego klienci mają bardzo duże wymagania co do jakości świadczonych usług.

Fotele

Zadowolenie i komfort klientów – to cel, który chce osiągnąć właściciel każdego salonu fryzjerskiego. Stąd na wyposażeniu każdego salonu muszą znaleźć się wygodne sofy i fotele. Dla klientów należy wybierać fotele wykonane z materiałów wysokiej jakości, gdyż tylko takie nie odkształcają się i są przyjemne w kontakcie. Dla wyższego komfortu klienta warto wybrać modele wyposażone w podłokietniki i podnóżek. W salonie fryzjerskim powinny znaleźć się fotele z możliwością regulacji ich wysokości. W tej chwili można wybierać między fotelami z pompą gazową lub hydrauliczną. Przy wybieraniu fotela pamiętajmy, że ważne jest także, czy jest on stabilny.

Lustra

Jak dobrze wyposażyć salon fryzjerski?Żaden dobry salon fryzjerski nie może na swoim wyposażeniu nie mieć lustra. Dokonując wyboru lustra trzeba pamiętać, że jego powierzchnia nie może parować. Stąd w salonach fryzjerskich nie zawieszamy zwykłych luster. Warto postawić na modele w pięknych ramach. Salon fryzjerski musi być czysty i estetyczny, zadbajmy więc dodatkowo o dobre oświetlenie luster.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz