Co musi się znaleźć w salonie fryzjerskim?

Najbardziej liczną grupą zakładów usługowych w naszym kraju bez wątpienia są zakłady fryzjerskie. Wciąż też powstają nowe. Konkurencja jest więc bardzo duża. Aby jej sprostać trzeba świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie, stale się dokształcać, poznawać nowe trendy.

W przypadku dobrego salonu ważną rolę odgrywa także jego wyposażenie. Co jest w nim najważniejsze?

Myjka

To jeden z elementów obowiązkowego wyposażenia salonu fryzjerskiego, bez którego trudno sobie wyobrazić przyjmowanie klientów. W dobrym salonie wizyta każdego klienta powinna obejmować usługę mycia głowy. Myjka jest więc konieczna. Nie możemy zapomnieć, że jest ona niezbędna również po zabiegu farbowania włosów. Sporą popularnością cieszą się myjki, które mają wbudowany fotel. Jeśli możemy sobie pozwolić na większą inwestycję, to warte polecenia są myjki, które mają wbudowane urządzenie pozwalające wykonywać klientom również masaż wibracyjny.

Lustra

To także obowiązkowy element wyposażenia salonu fryzjerskiego. Do salonów fryzjerskich nie nadają się zwykłe lustra, które pod wpływem wilgoci parują, czyli takie, które kupujemy do domowych łazienek. Jest to powód, dla którego lustro trzeba kupować w sklepach lub hurtowniach z zaopatrzeniem dla zakładów fryzjerskich. Nasz salon powinien być schludny i estetyczny. Wybierzmy więc lustro oprawione w ładne ramy. Odpowiednie oświetlenie lustra jest również bardzo istotne.

Fotele

Co musi się znaleźć w salonie fryzjerskim?Klienci, którzy odwiedzą nasz salon chcą go opuścić nie tylko z nową fryzurą, ale także zrelaksowani i wypoczęci. Dlatego tak bardzo ważne jest wybranie do salonu wygodnych sof, kanap lub foteli. Wybierając fotel, na którym będziemy obsługiwać klientów postawmy na model wykonany z materiału wysokiej jakości. Nie może on się odkształcać. Powinien być za to przyjemny w dotyku. Idealnie sprawdzają się fotele wyposażone w podnóżek i podłokietniki. Komfort klientów siedzących w takim fotelu jest o wiele większy. Dobrej jakości wyposażenie salonu sprawi, że będziemy oferować usługi na bardzo wysokim poziomie.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz