Jakich narzędzi i sprzętów potrzebujemy w salonie fryzjerskim?

Niemal na każdej ulicy wielu polskich miast znajduje się przynajmniej jeden zakład fryzjerski. Aby sprostać tak dużej konkurencji, trzeba salon dobrze wyposażyć i zatrudnić w nim profesjonalnie wyszkolony personel.

Jakich narzędzi i urządzeń nie może zabraknąć w salonie fryzjerskim?

Meble

Mając na względzie komfort klientów i profesjonalną obsługę nie możemy zapomnieć o odpowiednich meblach do salonu. W każdym salonie niezbędne są meble do obsługi klientów. Na pierwszym miejscu trzeba więc zakupić:
– myjkę;
– fotel z podnóżkiem dla obsługiwanych klientów;
– konsoletę fryzjerską z lustrem;
– szafki do przechowywania farb i kosmetyków;
– wózka na podręczne akcesoria i kosmetyki.
Koniecznie w salonie muszą znaleźć się także fotele lub kanapa dla klientów, którzy czekają w kolejce.

Niezbędne sprzęty

Jakich narzędzi i sprzętów potrzebujemy w salonie fryzjerskim?W profesjonalnym salonie niezbędne są także podstawowe narzędzia fryzjerskie. Do tych, bez których trudno sobie wyobrazić obsługiwanie klientów należą:
– maszynki do strzyżenia włosów;
– suszarki – w salonie sprawdzają się bardzo mocne suszarki. Idealne są takie z dodatkowymi funkcjami, jak na przykład jonizacja i funkcja nawiewu zimnego powietrza;
– lokówko-suszarki;
– lokówki; dobrze sprawdzają się lokówki ceramiczne i turmalinowe;
– prostownice; w salonie powinno używać się wyłącznie profesjonalnych prostownic. Mają one końcówki turmalinowe, ceramiczne lub turmalinowo-ceramiczne.
To sprzęt uważany za najbardziej podstawowy w każdym zakładzie fryzjerskim. Ale jeżeli zależy nam na dużej liczbie klientów musimy oferować szeroki zakres usług; stąd konieczność uzupełnienia wyposażenia salonu o:
– infrazon – będziemy mogli wykonywać trwałą ondulację;
– thermo cut;
– suszarki hełmowe;
– termoloki – idealne urządzenie to takie, które ma wałki w kilku różnych rozmiarach.

Bogato wyposażony zakład fryzjerski będzie mógł oferować nie tylko strzyżenie i modelowanie włosów. Jedną z najczęściej wykonywanych usług jest koloryzacja włosów. Musimy więc wyposażyć swój salon także w miseczki na farbę i pędzle do jej nakładania.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz