Salon pielęgnacji zwierząt

Salon pielęgnacji zwierząt

Usługi pielęgnacyjne dla zwierząt cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Przybywa więc salonów, które specjalizują się w zabiegach pielęgnacyjnych. Tego typu salon to ciekawa propozycja na własny biznes dla osób, które nie boją się zwierząt i szukają ciekawego pomysłu na działalność.

Jak założyć salon?

Prowadzenie salonu pielęgnacji dla zwierząt oznacza konieczność zarejestrowania firmy. Bardzo dogodną formą jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Wybranie takiej formy oznacza minimum formalności. Wystarczy wypełnić wniosek CEIDG-1 i złożyć go osobiście, przesłać tradycyjną lub elektroniczną pocztą do urzędu miasta lub gminy. Proces rejestracji trwa krótko, działalność można więc rozpocząć bardzo szybko.

Jaki sprzęt jest potrzebny?

Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych wymaga szeregu narzędzi i akcesoriów. W codziennej pracy w salonie piękności dla zwierząt niezbędne są: – wanna – w salonie groomerskim najlepiej sprawdzi się profesjonalna otwierana z boku lub przodu; – stół o regulowanej wysokości z antypoślizgowym blatem; – wysięgnik groomerski jedno- lub dwustronny ze smyczoobrożą; – maszynki do strzyżenia; – nożyczki: proste, degażówki jedno- i dwustronne, profilowane, z zaokrąglonymi – końcówkami do usuwania sierści pomiędzy palcami; – suszarki ręczne i stacjonarne; – trymery, coatminatory i furminatory. Na wyposażeniu salonu nie może zabraknąć także kosmetyków, preparatów odświeżających i dezynfekujących. W skład wyposażenia salonu powinno wchodzić także krzesło groomerskie, szafki na kosmetyki oraz mobilna szafka. Wyposażenie salonu warto uzupełnić o urządzenie służące do usuwania kleszczy.

Rodzaje oferowanych zabiegów

Zakres zabiegów w salonie piękności dla zwierząt powinien obejmować: – kąpiel pielęgnacyjną; – strzyżenie i trymowanie; – czesanie sierści; – obcinanie pazurów; – czyszczenie uszu. Z pewnością usługą, którą warto wprowadzić w swoim salonie jest usuwanie kamienia nazębnego. Aby jednak taki zabieg można było wykonywać niezbędne jest zakupienie skalera ultradźwiękowego.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz