Otwieramy salon strzyżenia dla psów

Pomysłów na własny biznes jest bardzo wiele. Decydując się na własną działalność usługową warto jednak wybierać takie usługi,w których na polskim rynku panuje bardzo niewielka jeszcze konkurencja. Takim pomysłem z dużymi szansami na odniesienie sukcesu może być salon strzyżenia dla psów.

Bardzo powoli pojawiają się w naszym kraju salony, w których świadczone są usługi pielęgnacyjne dla psów. Prowadzenie takiego zakładu usługowego wymaga jednak od nas posiadania odpowiednich umiejętności, które możemy zdobyć na specjalistycznym kursie. Osoby, które nie zamierzają szkolić się w tym kierunku także mogą salon otworzyć. Będzie się to jednak wiązało z wyższymi kosztami, ponieważ trzeba będzie zatrudnić wykwalifikowanych fryzjerów.

Gdzie otworzyć salon?

Lokalizacja salonu może przyczynić się do powodzenia naszego salonu. Nie każda jest równie korzystna. Na największą grupę klientów mogą liczyć salony, które sąsiadują z:
– osiedlem domów jednorodzinnych;
– dużymi osiedlem mieszkaniowym;
– przychodnią dla zwierząt.
Wybierając lokal, warto szukać takiego, który ma własny ogródek. Czworonogi, które będą oczekiwały na swoją kolej będą miały możliwość załatwienia potrzeb fizjologicznych.

Jak trzeba wyposażyć salon piękności dla psów?

Otwieramy salon strzyżenia dla psówRozpoczynając działalność wystarczy najbardziej podstawowe wyposażenie, które będzie się składać z:
– stołu do strzyżenia;
– wanny do kąpieli – w przypadku kąpieli czworonogów dobrze sprawdzają się otwierane modele wanien;
– golarki;
– suszarki.
Na wyposażeniu salonu nie może także zabraknąć wygodnych foteli lub kanap dla oczekujących klientów i ich czworonogów.

Salon piękności dla psów ma bardzo duże szanse na odniesienie sukcesu. Już po krótkim okresie na pewno będziemy mogli zwiększyć zakres oferowanych usług. Dysponując sporym lokalem możemy dodatkowo rozszerzyć swoją ofertę o sprzedaż akcesoriów do zabawy, kosmetyków do pielęgnacji sierści oraz o karmę. Pamiętajmy, że nasz salon będą odwiedzać nie tylko psy, ale także i koty. Rozszerzając ofertę nie zapominajmy także o akcesoriach dla kotów.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz