Jak prowadzić rekrutację?

Prowadzenie rekrutacji i szukanie pracowników to bardzo szeroki temat, pod którym faktycznie kryje się wiele różnych ważnych kwestii, na które oczywiście warto zwrócić uwagę i które będzie trzeba kontrolować, gdy chodzi o prowadzenie rekrutacji.

W tym momencie, jeśli chodzi o takie ważne kwestie to będzie to między innymi szukanie pracowników na specjalistyczne stanowiska, na które znalezienie dobrego specjalisty nie będzie prostym zadaniem. Z pomocą przychodzi nowy pomysł na prowadzenie rekrutacji, który promowany jest przez portal rekrutacyjny Talentuno. To świetna propozycja, na którą faktycznie warto zwrócić uwagę, ponieważ stawia na zupełnie nowy model rekrutacji. Oprócz pracowników i pracodawców pojawia się tam jeszcze jedna strona całego procesu mianowicie podmiot określany jako matchmaker.

Kim jest matchmaker?

Może oczywiście pojawić się pytanie o to kim jest matchmaker. To ciekawa kwestia, którą warto się zainteresować, ponieważ matchmaker to osoba, która ma sprawić, że cały proces rekrutacji będzie przebiegał znacznie sprawniej. Jego działania będą korzystne zarówno dla pracowników jak i dla pracodawców. W przypadku pracowników jego zadaniem będzie szukanie dla nich atrakcyjnych ofert, tak że ich zaangażowanie na tym polu zostanie ograniczone. Natomiast dla pracodawców jest to szansa na to, że szybko pojawi się odpowiedź na ogłoszenie i jednocześnie te osoby, które będą proponowane faktycznie będą odpowiednio dopasowane do oczekiwań firmy. Powinno na tym zależeć matchmakerom, ponieważ jeśli ich kandydat zostanie zatrudniony to otrzymają za to sowite wynagrodzenie.

Zaangażowanie ze strony matchmakerów

Założenie w przypadku tego serwisu jest bardzo proste, a mianowicie że pojawiać się będzie zaangażowanie ze strony matchmakerów, którym będzie zależało na tym, by zaproponować dobrych kandydatów pod kątem konkretnego ogłoszenia, ponieważ dzięki temu będą mogli oczekiwać lepszej prowizji. Dlatego faktycznie można oczekiwać, że rekrutacja prowadzona przez portal rekrutacyjny Talentuno będzie przebiegać sprawniej.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz