Najważniejsze parametry odkurzacza budowlanego

Bez względu na to, czy chcemy utrzymać w czystości garaż, warsztat, czy też teren budowy, mamy świadomość tego, że nie będzie to proste zadanie. Na szczęście, na rynku znajduje się coraz więcej rozwiązań, dzięki którym możliwe stanie się uporanie się z nim. Jednym z najciekawszych jest odkurzacz budowlany nazywany też często warsztatowym. Czas więc zastanowić się nad tym, na co zwracać szczególna uwagę myśląc o jego zakupie.

Po pierwsze – wydajność

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z odkurzaczem wykorzystywanym w domu, czy też na budowie, nie ulega wątpliwości, że jego sercem jest silnik. To właśnie jego parametry mają zatem decydujący wpływ na to, jak szybko urządzenie poradzi sobie z zabrudzeniem i jak dokładnym produktem się okaże. Niestety, koncentrowanie się jedynie na mocy silnika może być dość ryzykowne, ta jest dziś bowiem dość wysoka nawet w przypadku najtańszych modeli dostępnych w sprzedaży.

Najważniejsze parametry odkurzacza budowlanego

Jeśli więc chcemy mieć pewność, że analizujemy odkurzacze budowlane (https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/) o naprawdę dużej mocy, powinniśmy porównywać ze sobą przede wszystkim maksymalną moc ssania wyrażoną w Paskalach. Im jest ona wyższa, tym lepiej, odkurzacz poradzi sobie bowiem także z tymi zanieczyszczeniami, które są naprawdę silnie związane z podłożem. Szczególnie ciekawie prezentują się te modele, które dodatkowo pozwalają na obrót strumienia powietrza. Przyda się nam to zwłaszcza, jeśli na placu budowy pojawią się także liście.

Po drugie – czyszczenie nie tylko na sucho

Choć możliwość czyszczenia na mokro nie wydaje się tą, od której należy uzależniać zakup odkurzacza budowlanego, nie powinniśmy jej lekceważyć. W warsztacie, garażu i na placu budowy niejednokrotnie zalega przecież nie tylko kurz, ale także płyny. Im szybciej i staranniej się ich pozbędziemy, tym lepiej, nie zawsze można bowiem liczyć na to, że wyparują pod wpływem ciepła. Odkurzanie na mokro jest możliwe dzięki specjalnym filtrom sprawiającym, że wciąganie różnego rodzaju płynów nie powoduje uszkodzenia silnika. Jakość tych filtrów również powinna być zresztą poddana krytycznej ocenie podczas zakupu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz