Trzy wielkie zalety blachodachówek z posypką

Zarówno wśród wykonawców, jak i wśród samych inwestorów, coraz większe zainteresowanie budzi blachodachówka z posypką. Postrzega się ją jako znakomitą alternatywę dla dachówki ceramicznej, zwraca się jednak uwagę i na to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem posiadającym także szereg innych zalet.

Po pierwsze – atrakcyjność wizualna

Wybierając blachodachówki musimy zwracać uwagę na szereg czynników, trudno przy tym dzielić je na te o mniejszym oraz większym znaczeniu. Nie da się jednak ukryć, że atrakcyjność wizualna pokrycia dachowego jest argumentem bliskim sercu każdego kupującego i nie dzieje się tak przez przypadek. Każdy, kto zastanawia się nad wyborem dachówek wie, że będzie to rozwiązanie na lata. Każdy też zdaje sobie sprawę z tego, że dach może okazać się znakomitą wizytówką jego domu. Blachodachówki z posypką budzą skojarzenia z dachówkami ceramicznymi, są równie atrakcyjne i miłe dla oka, nie dziwi więc to, że zachwycają.

Po drugie – lekkość

Nikogo dziś nie trzeba przekonywać także o tym, że im lżejszy jest dach, tym lepiej. Lekkość konstrukcji wiązana jest zwykle z bardziej satysfakcjonującą ochroną przed ogniem, choć nie bez znaczenia jest również to, że lekkie blachodachówki wymagają mniej kosztownych przygotowań samego dachu. Dzięki temu maleją koszty tego rodzaju inwestycji, a przecież osoby myślące o budowie lub remoncie dachu mają zwykle spore wydatki do uiszczenia.

Po trzecie – podobieństwo do gontów drewnianych

Zachwyt nad drewnianymi dachami towarzyszy wielu osobom, zaskoczenia nie budzi więc to, że dachy takie niejednokrotnie są przedmiotem marzeń osób stawiających swoje domy. Niestety, gonty drewniane są drogie, okazuje się przy tym, że nie zawsze można je zastosować z uwagi na ich ciężar. Blachodachówka z posypką jest rozwiązaniem nie tylko lżejszym, ale i zdecydowanie tańszym, a jednak wizualnie jest bardzo podobna do gontów, może więc być rozpatrywana w kategoriach alternatywy dla nich. Co więcej, w przeciwieństwie do nich nie wymaga ani regularnych przeglądów, ani impregnacji.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz