Ładny dach z blachy

Za zdecydowanie najładniejszy sposób wykończenia dachu, jego pokrycia, bezsprzecznie uchodzą dachówki. Obecnie pojawia się wiele rozwiązań alternatywnych, na przykład starannie układany kamień naturalny, który potrafi robić naprawdę piorunujące wrażenie, a jego właściwości użytkowe są znakomite. Mniej przystępna jest jednak jego cena i jest to zazwyczaj cecha wspólna wszystkich opcji innych, niż dachówka ceramiczna.

Trudno jednak nie zauważyć, że pokrycie dachu z dachówek ceramicznych o odpowiednich właściwościach to także spory wydatek, który jest tym większy, że posiada dodatkowe wymagania – dach o bardzo dużej nośności. Atrakcyjnym połączeniem ceny i możliwości jest gont blaszany.

Dachy z blachy

Dachy blaszane nie uchodzą za najładniejsze, ponieważ najczęściej kojarzą się z dużymi płachtami blachy falistej, które faktycznie nie robią najlepszego wrażenia. Nie są też specjalnie wytrzymałe, przez co mamy tutaj do czynienia z opcją dobra, bo tanią. Jest to tez opcja lekka, więc przystępna, ale pod względem użytkowym naprawdę nie można powiedzieć o niej zbyt dużo dobrych rzeczy. Zupełnie inaczej prezentuje się jednak tak zwany gont blaszany, który łączy w sobie zalety rozwiązań wykorzystujących stal i gonty bitumiczne.

System Gerard

System Gerard to nowoczesny gont blaszany, w przypadku którego mamy do czynienia z połączeniem specjalnie zabezpieczonej blachy stalowej z posypką wykonaną z kamienia i zabezpieczoną odpowiednimi żywicami zmieszanymi ze smołami. W ten sposób uzyskujemy stosunkowo lekkie pokrycie, które jest wytrzymałe i odpowiednio zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników biologicznych i chemicznych.

Bardzo dobre efekty można uzyskać w kwestii estetyki, ponieważ kolorystka takiego pokrycia dachowego jest praktycznie nieograniczona, chociaż niektóre opcje zmuszą nas do pozostawania przy dość ciemnych kolorach, a nasze pole manewru w kwestii faktury i ogólnego wyglądu dachu także będzie bardzo szerokie. Wiele będzie zależało od wybranej opcji.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz