Jakie narzędzia kupić do obróbki twardych materiałów?

Diament jest minerałem bardzo rzadko występującym na Ziemi. Jest to jeden z najtwardszych minerałów znanych człowiekowi. Większości z nas diamenty kojarzą się z luksusową, bardzo drogą biżuterią. Okazuje się jednak, że właściwości diamentu postanowiono wykorzystać także do produkcji narzędzi. Najczęściej narzędzia te produkowane są z diamentów, które nie nadają się do wyrobu biżuterii. W latach 50. XX wieku dokonano syntezy diamentów syntetycznych, co przyczyniło się do rozwoju techniki koronowej. Spora (może nawet większość) liczba wytrzymałych narzędzi produkowana jest z wykorzystaniem proszku otrzymanego ze sztucznych diamentów.

Rodzaje narzędzi, które oferuje rynek

Sztuczne diamenty są równie twarde jak te naturalne. Nie ma więc znaczenia, czy narzędzia diamentowe zostały wyprodukowane z proszku otrzymanego z naturalnych, czy syntetycznych diamentów. Jedne i drugie będą twarde i bardzo wytrzymałe. Wykorzystanie narzędzi diamentowych jest obecnie bardzo szerokie. Są wyjątkowo przydatne do cięcia, wiercenia otworów w twardych materiałach budowlanych (na przykład w betonie), obróbki skrawaniem, frezowania. Do popularnych narzędzie diamentowych wykorzystywanych nie tylko przez profesjonalne ekipy budowlane należą diamentowe wiertła. Na rynku dostępne są także diamentowe tarcze. Mają one nie tylko różną średnicę, ale także różną budowę. W efekcie mogą być używane zarówno przez amatorów, jak i przez profesjonalistów. Wśród tarcz diamentowych wyróżnić można między innymi tarcze przeznaczone do obróbki betonu. Dzielą się one na tarcze pełne i segmentowe. Diamentowymi tarczami segmentowymi można obrabiać beton zbrojony.

Twardy kamień: czym ciąć?

Diamentowe tarcze to narzędzia, które sprawdzają się do cięcia nie tylko betonu, ale także kamieni naturalnych takich, jak granit, marmur, piaskowiec. Warto pamiętać o dostępnych także na rynku linach diamentowych, które także świetnie sobie radzą z cięciem betonu i innych twardych materiałów stosowanych w budownictwie i kamieniarstwie.

Narzędzia diamentowe znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz