Po co nam wibrator na placu budowy?

Tworząc listę narzędzi, których nie może zabraknąć na placu budowy, na jednym z pierwszych miejsc musimy umieścić wibrator do betonu. Wielu osobom nazwa ta nie mówi zbyt dużo, a jednak to właśnie to urządzenie może zdecydować o solidności fundamentów naszego nowego domu

Mieszanka betonowa i jej znaczenie

Mieszanka betonowa skupia na sobie w pewnym momencie uwagę każdego pracownika znajdującego się na placu budowy. Nic w tym dziwnego, musi być odpowiednio przygotowana, jeśli zależy nam na tym, aby dalsze prace budowlane miały sens. To właśnie ona jest podstawą zarówno ławy, jak i płyty fundamentowej, ona też decyduje o tym, na ile solidny będzie wieniec stropowy. Nie ma jednak mowy o tym, aby spełniała oczekiwania fachowców, jeśli na placu budowy zabraknie wibratora odpowiedzialnego za uzyskanie właściwej jakości masy betonowej.

Jak pracuje wibrator betonowy?

Po uruchomieniu wibratora do betonu wywoływane są drgania, których częstotliwość określa operator tego urządzenia. Wibrowanie przyczynia się do tego, że dochodzi najpierw do ujednolicenia, a potem również do odpowiedniego zagęszczenia mieszanki betonowej. Jeśli konsystencja betonu staje się spoista, możliwe jest jej równomierne rozprowadzenie. Szczególnie duże znaczenie ma to wtedy, gdy mamy do czynienia z miejscami trudno dostępnymi. W procesie wibrowania dochodzi do pozbycia się nadmiaru wody, a także do zminimalizowania ilości pęcherzyków powietrza oraz gazów, których powstawanie jest naturalne, gdy cement i inne składniki łączą się z wodą.

Zanim wybierzemy odpowiedni wibrator

Wibratory przeznaczone do przygotowywania mieszanki betonowej charakteryzują się tym, że ich wybór z roku na rok jest coraz większy. Z jednej strony, ułatwia to znalezienie idealnego rozwiązania, z drugiej jednak sprawia, że możemy mieć spore trudności ze znalezieniem równowagi pomiędzy jego ceną i jakością. Chcąc uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek warto więc pamiętać o tym, aby zawsze korzystać jedynie ze sprzętu budowlanego ze sprawdzonych źródeł, posiadającego gwarancje i dostęp do usług serwisowych.

Sprawdź na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/sprzet-do-obrobki-betonu/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz