Poszukiwanie atrakcyjnych nieruchomości

Znalezienie atrakcyjnej nieruchomości w dużym mieście nie jest prostym zadaniem i można z całą stanowczością stwierdzić, że znaleźć tę odpowiednią ofertę jest równie łatwo, co igłę w stogu siana. Wszystko dlatego, że w ostatnich latach w miastach jak Wrocław czy Trójmiasto, powstały nawet nie setki i nie tysiące mieszkań, a dziesiątki tysięcy.

Oczywiście spora część z nich już ma swojego właściciela, inne wciąż czekają na sprzedaż. Najlepsi deweloperzy Wrocław nie mają jednak większych problemów ze znalezieniem kupców na swoje projekty i to zanim te się jeszcze urzeczywistnią.

Inwestorzy kapitałowi

W efekcie spora część finansowania każdej budowy nowego osiedla mieszkaniowego pochodzi nie tylko od inwestorów kapitałowych, ale także od przyszłych nabywców nieruchomości, którzy poprzez wpłacenie określonej zaliczki mogą otrzymać chociażby pewne rabaty na metr kwadratowy. Współcześni deweloperzy już widzą oznaki rozwoju koniunkturalnego i powoli wracają na place budowy porzucone przed pięcioma laty z obawy przed całkowitą niewypłacalnością. Dzisiaj wiele z tych placów wrze, a powstające na nich osiedla to bardzo nowoczesne, modernistyczne, komfortowe, a jednocześnie drogie blokowiska. W niczym nie przypominają jednak znanych z okresu PRL mrówkowców. Wręcz przeciwnie – obecne nowe mieszkania we Wrocławiuto coraz częściej budynki nie wyższe niż trzy kondygnacje.

Pewien już standard

Zamykanie takich osiedli na terenie odgrodzonym od reszty, monitorowanym i odpowiednio zabezpieczonym staje się dzisiaj już standardem. Podobnie jak aktywne zagospodarowanie przestrzeni wokół z poszanowaniem środowiska naturalnego. Kultywowanie i zgodne z naturą adaptowanie terenów zielonych do potrzeb rodzinnych, kulturalnych, sportowych czy rekreacyjnych mieszkańców takiego osiedla także jest dzisiaj już podstawą. Bez zapewnienia lokatorom miejsc parkingowych, placu zabaw i przestrzeni do wypoczywania, współczesnemu deweloperowi niesamowicie trudno jest spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających konsumentów i sfinalizować sprzedaż mieszkań Wrocław. Tylko takie mieszkania są w stanie znaleźć chętnych do zapłacenia powyżej sześciu tysięcy złotych od metra kwadratowego.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz