Zalety odkurzacza budowlanego

Podczas obróbki powierzchni i detali na obrabiarce lub przy pomocy elektronarzędzia pojawia się duża ilość odpadów stałych – tzw. pył przemysłowy. Gromadzenie się takich śmieci w miejscu pracy jest po prostu nie do przyjęcia z punktu widzenia ochrony pracy i produkcji.

Funkcja odkurzacza budowlanego

W przeciwieństwie do zwykłego kurzu domowego, którego wielkość cząstek pyłu waha się od ułamków mikrona do 0,1 mm, pył przemysłowy charakteryzuje się większymi frakcjami. Ponadto podczas obróbki materiałów powstają również wióry (drewno, metal, plastik). Zwykły odkurzacz nie radzi sobie z usuwaniem takich śmieci, a kurz tworzy się w ogromnych ilościach. Na przykład w przypadku zmiany przy pełnym obciążeniu maszyny do cięcia metalu, od 40 do 300 g pyłu żeliwnego, od 20 do 150 g pyłu metali nieżelaznych, od 0,5 do 2 kg tworzyw sztucznych. Utrzymanie czystości w miejscu pracy to jedno z najważniejszych zadań na dużej produkcji czy budowie, a także w małym prywatnym warsztacie. W tym celu stosujemy odkurzacze budowlane, których zadaniem jest zbieranie odpadów przemysłowych.

Odkurzacz budowlany znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/!

Zalety odkurzaczy budowlanych

Odkurzacze budowlane to komfortowe warunki pracy – dzięki zmniejszeniu stężenia pyłu w powietrzu poprawia się widoczność w miejscu pracy, zmniejsza się negatywny wpływ na organizm człowieka, a czysta powierzchnia jest łatwiejsza w obróbce. Cechuje je też bezpieczeństwo – Wiadomo, że używanie elektronarzędzi i sprzętu w zapylonym środowisku jest niebezpieczne. Jeśli podczas pracy silnika powstanie iskra, może to spowodować pożar. Pozbycie się pyłu bezpośrednio w trakcie pracy eliminuje tę możliwość. Oszczędność czasu sprzątania – nie ma potrzeby zamiatania podłogi po zakończeniu prac. Nie tylko kurz, ale także drobne zanieczyszczenia można usunąć szybko i skutecznie. Można śmiało powiedzieć, że odkurzacz przemysłowy to wygodny system utrzymania porządku na stanowisku pracy. Jednak nie każdy model równie dobrze nadaje się do warsztatu stolarskiego. W końcu pył i zanieczyszczenia powstające podczas przetwarzania są różne. Aby wybrać urządzenie najbardziej odpowiednie do warunków, należy najpierw określić, jakie zanieczyszczenia panują w miejscu pracy.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz