Firmy odzieżowe i pośrednictwo pracy

Pomimo kryzysu firmy odzieżowe dosyć dobrze prosperują co jest powodowane nie słabnącym popytem, także wewnętrznym na nowe ubrania oraz odzież. W takich firmach zatrudnienie od lat znajduje wieli ludzi, w pewnym sensie są to firmy produkcyjne, jednak wiele zadań które do niedawna w takich firmach wykonywał człowiek, dzisiaj robią maszyny.

Oznacza to znaczne przyśpieszenie procesu produkcyjnego, oraz efektywniejsze wykorzystanie tkanin, które stosowane są do produkcji ubrań. Zwykle firmy takie mają także spore zapotrzebowanie głównie na tkaniny ubraniowe oraz kostiumowe, które używane są do produkcji ubrań najczęściej.

Agencje pracy

Dzięki stabilnej pozycji na rynku wiele takich firm jest w stanie dokładnie określić swoje zapotrzebowanie na pracowników, ale zdarza się, że wykorzystują one do pomocy agencje pracy, które pomagają w tymczasowym zatrudnianiu pracowników, zwłaszcza w tych okresach, w których zapotrzebowanie na nowych pracowników jest większe. W podobny sposób zatrudniać mogą także firmy rolnicze, ale także i prywatne gospodarstwa rolne, w których taka pomoc jest od czasu do czasu potrzebna. Wysoce wyspecjalizowanych pracowników poszukują natomiast agencje reklamowe. Potrzebne są nie tylko osoby znające się dokładnie na marketingu oraz reklamach, ale także graficy oraz specjaliści z zakresu pozycjonowania stron internetowych, oraz coraz częściej także osoby, które są w stanie zainstalować i skonfigurować specjalistyczne oprogramowanie używane na różnych stronach internetowych.

Przemysł i energetyka

Dosyć duże wzrosty w ostatnim czasie odnotowuje także przemysł i energetyka, w przypadku energetyki jest to spowodowane w dużym stopniu innowacjami które są powoli wprowadzane, a także dzięki planowanym inwestycjom. Dotyczy to zwłaszcza planów budowy nowych elektrowni atomowych. PGE, czyli spółka odpowiedzialna za sprawne przeprowadzenie tych inwestycji, o wiele wcześniej, bo do końca 2020 roku ma zamiar dokończyć podobne inwestycje na Litwie, dotyczące 2 być może nawet trzech elektrowni atomowych, w których polska spółka będzie miała znaczące udziały.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz