Praca poprzez agencje pracy

Urzędy Pracy, oprócz pomocy w pośrednictwie pracy mają jeszcze do wykonania całą górę innych, dodatkowych obowiązków, z których muszą się wywiązać, dlatego też nie zawsze samo pośrednictwo pracy stoi na zadowalającym zarówno bezrobotnych jak i pracodawców poziomie. I tym i tym zależy bowiem na tym aby jak najszybciej znaleźć pracę/pracownika.

W wielu regionach więc do pomocy wkraczają profesjonalne agencje pracy. Ich przewagą jest to że nie podlegają one biurokratycznym przepisom dotyczącym dodatkowych obowiązków, mają także większą swobodę w wyborze kandydatów na określone stanowiska pracy czy na szkolenia. Kandydat nie musi spełniać obowiązków dotyczących na przykład stażu dotychczasowej pracy czy też okresu pobytu na bezrobociu.

Nowi pracownicy

Profesjonalne agencje pracy starają się możliwe szybko zatrudniać nowych pracowników na wskazane przez pracodawców stanowiska. W tym celu wykorzystywać mogą na przykład profesjonalne agencje reklamowe, które pomagają znaleźć pracowników, nawet do pracy wydawało by się zwyczajnej. Pomimo tego że w niektórych regionach poziom bezrobocia dawno już przekroczył 20 procent i więcej, to firmy produkcyjne czy firmy odzieżowe, które oferują przecież jak najbardziej stabilne wynagrodzenie, mają nie rzadko problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Profesjonalne agencje pracy są w stanie problem ten rozwiązać albo poprzez odpowiednią rekrutację pracowników, albo też poprzez przydzielenie dotychczas pracujących za pośrednictwem agencji do lepszej pracy, w której mogą oni wykorzystać zdobyte już przez siebie doświadczenie.

Szkolenia

Co ważne agencje pracy same we własnym zakresie są w stanie przeprowadzić różnego rodzaju szkolenia w tym także szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy co nie tylko stanowi odciążenia dla pracodawcy, ale także przyspiesza sam proces zatrudnienia i podjęcia pracy. Zwykle firmy rolnicze czy inne przedsiębiorstwa pierwszy dzień pracy nowych pracowników poświęcać muszą na takie właśnie szkolenia. W agencjach pracy natomiast można zrobić to szybciej, wygodniej i co ważne szkolenia przeprowadzą profesjonaliści. Branżą w której liczba miejsc pracy powinna znacząco rosnąć, jest przemysł i energetyka, ma to związek z planami budowy elektrowni atomowych w naszym kraju.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz