Czym nasz rynek jest już przesycony

Na polskim rynku istnieje bardzo wiele sklepów z ubraniami, ich asortyment jest bardzo szeroki, czasami aż zbyt wiele różnych ubrań mamy do wyboru. Firmy odzieżowe renomowanych marek mnożą swoje zyski sprzedając ubrania za bardzo wysokie kwoty z marżą sięgającą czasami nawet 400%.

Bardzo duża ilość sklepów odzieżowych wprawia o mały zawrót głowy, a chcąc odwiedzić wszystkie w danej galerii handlowej trzeba poświęcić cały dzień, a w większości i tak jest to samo, tylko w różnych kolorach lub odrobinę innych fasonach. Pozwolę sobie również zwrócić uwagę na agencje pracy, jest ich bardzo wiele, a niektóre z nich nie mają prawie w ogóle klientów.

Przesycenie rynku

Czym jest to spowodowane? Oczywiście przesyceniem rynku takimi spółkami, tylko największe i najprężniej działające agencje prowadzą rekrutację do największych polskich przedsiębiorstw, te mniejsze działają już same i menedżerowie decydują o przyjęciu nowych pracowników przeprowadzając proces rekrutacji. Agencje pracy sprawdzają się jednak przy wysyłaniu pracowników zagranicę, dzięki ich usługom wielu naszych rodaków znalazło pracę w Anglii lub Holandii. Coraz więcej pojawia się również usług jakie świadczą agencje reklamowe, prześcigają się one w pomysłach na rozreklamowanie przedsiębiorstwa. Kreatywność jest to główny wymóg, jakie jest niezbędny, aby tworzyć dobre oblicze firmy.

Przemysł

Nie wszyscy zwracają na to uwagę, ale polski przemysł i energetyka nie stoją na najwyższym, oczekiwanym poziomie. Firmy produkcyjne zatrudniające pracowników płacą naprawdę niskie stawki, a słabo zmotywowani pracownicy nie przykładają się wystarczająco do pracy i produkty pochodzące z naszego kraju nie są górnolotnej jakości, jakiej każdy chyba oczekuje. Także na naszym rynku wydaje się, że jest za dużo sklepów, które oferują akcesoria dla rolników. W naszym kraju przecież rolnictwo upada i staje się nieopłacalne, a firmy rolnicze zalewają rynek nowymi akcesoriami dla rolników, na które nie mogą sobie oni pozwolić, gdyż ich po prostu nie stać na takie wydatki.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz