Pomysł na biznes – sklep z używaną odzieżą

Otwarcie sklepu z używaną odzieżą to jeden z pomysłów na własną działalność gospodarczą.

Jakie koszty wiążą się z otwarciem takiego sklepu? Jakie wyposażenie jest w nim niezbędne?

Koszty

Zależą od wielkości naszego sklepu. Jeśli będzie on niewielki, to koszty związane z jego otwarciem również nie będą wysokie. Wyposażenie i otwarcie małego second handu nie powinno nas kosztować więcej niż osiemnaście tysięcy złotych. Ale dla wielu osób nawet taka kwota może być zbyt wysoka. Osoby, które są bezrobotne mogą złożyć wniosek o przyznanie dotacji w urzędzie pracy.

Skąd sprowadzać odzież?

Pochodzenie sprzedawanej odzieży jest bardzo ważne. W większości już działających sklepów z używaną odzieżą sprzedawana jest odzież przywożona z Anglii. Jeżeli więc chcemy konkurować z już istniejącymi na rynku lumpeksami zastanówmy się, czy nie warto postawić na odzież z innego kraju. W tym jednak przypadku należy zdecydować się na odzież pochodzącą z kraju, z którego odzieży nie sprowadza się do Polski w ogóle lub tylko do nielicznych sklepów. Możemy na przykład sprzedawać w swoim sklepie odzież sprowadzaną z Włoch.

Jaką odzież kupić?

Klienci sklepów z odzieżą używaną mogą kupować odzież niesortowaną lub sortowaną. Taką więc odzież możemy sprowadzać do swojego sklepu. Każdy rodzaj ma pewne wady i zalety. Największe zalety odzieży sortowanej:
– wysoka jakość;
– brak odpadów, których musimy się pozbyć;
– możliwość specjalizowania się w sprzedaży wybranego rodzaju odzieży.
Wadą tej odzieży jest wysoki koszt zakupu. Osoby, które dopiero otwierają swój sklep na pewno więc zdecydują się na zakup i sprzedaż odzieży niesortowanej.

Sposób sprzedaży

Pomysł na biznes – sklep z używaną odzieżąIstnieją dwa sposoby sprzedawania odzieży używanej. Pierwszy to sprzedaż na kilogramy. Większą liczbę klientów mają jednak sklepy,w których odzież podlega wycenie. Wycenione sztuki odzieży rozwieszane są na wieszakach. Rodzaj sposobu sprzedaży zależy jednak od lokalizacji sklepu i klientów, którzy będą robić zakupy w naszym sklepie. Sklep w okolicy zamieszkałej przez uboższych klientów powinien raczej oferować odzież na kilogramy.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz