Sklep plus serwis rowerowy

Sklep plus serwis rowerowyPoszukując pomysłu na własny biznes warto zastanowić się nad otworzeniem sklepu i serwisu rowerowego. Liczba miłośników jednośladów w naszym kraju systematycznie rośnie, z pewnością więc sklep z serwisem rowerowym ma szansą odnieść sukces.

Otworzenie sklepu i serwisu rowerowego jest działalnością gospodarczą. Zanim więc sklep rozpocznie działalność należy zarejestrować firmę. Druki potrzebne do wpisania sklepu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej udostępnia urząd miasta lub gminy. Rejestracja firmy jest bezpłatna.

Wybranie dobrej lokalizacji dla sklepu i serwisu rowerowego to kolejny krok, który nas czeka. Tego typu sklep warto otworzyć na dużym osiedlu mieszkaniowym czy w sąsiedztwie często uczęszczanych ścieżek rowerowych. Osoby, które chcą jednocześnie prowadzić sklep i serwis muszą poszukać dużego lokalu. Koniecznie bowiem trzeba wydzielić w nim zarówno część sprzedażową, jak i warsztatową oraz magazynową.

Na wyposażeniu sklepu powinny znaleźć się różne typy rowerów. Muszą się w nim znaleźć zarówno rowery damskie, męskie, jak i dziecięce. Powinny to być zarówno rowery ze średniej, jak i wysokiej półki cenowej. W ofercie powinny znaleźć się zarówno rowery miejskie, górskie, jak i bardzo modne w ostatnich latach rowery trekkingowe. Nie powinno w nim także zabraknąć akcesoriów rowerowych: rękawiczek, bidonów, kasków rowerowych. Wyposażenie części serwisowej powinno składać się z dobrej jakości części zamiennych i podstawowych narzędzi naprawczych.

Zakładając sklep i serwis rowerowy warto pamiętać, że największa liczba klientów będzie go odwiedzała tylko przez kilka miesięcy w roku, od początku wiosny do końca lata. Warto więc wprowadzić do oferty sklepu także inne artykuły sportowe, które zachęcą klientów do jego odwiedzenia także jesienią i zimą.

Otwarcie sklepu i serwisu rowerowego wymaga sporych nakładów finansowych. Dobrze wybrana lokalizacja, szeroki asortyment i profesjonalna obsługa mogą jednak sprawić, że nakłady te zwrócą się stosunkowo szybko.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz