Otwieramy sklep z odzieżą

Otwieramy sklep z odzieżą

Wśród najczęściej kupowanych artykułów jedno z pierwszych miejsc zajmuje odzież. Z pewnością więc sklep odzieżowy jest dobrym pomysłem na własną firmę. Założenie sklepu z odzieżą wymaga wielu przygotowań. Od czego należy zacząć?

Sprawy formalne

Zarejestrowanie firmy to pierwszy krok do własnego sklepu z odzieżą. W tym celu niezbędne jest wypełnienie i złożenie w urzędzie miasta/gminy druku CEIDG-1. Jeszcze do niedawna, aby zarejestrować firmę trzeba było urząd odwiedzić osobiście. Dzisiaj wniosek CEIDG-1 można wypełnić i przesłać drogą elektroniczną. To bardzo wygodna forma zwłaszcza, jeśli dysponujemy kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W innym przypadku zostaniemy poproszeni drogą telefoniczną o przybycie do urzędu w celu złożenia podpisu.

Wyposażenie

Po załatwieniu spraw formalnych możemy zacząć urządzać swój sklep. Na jego wyposażeniu koniecznie muszą znaleźć się stendery, czyli specjalne stojaki sklepowe przeznaczone do sklepów odzieżowych. W zależności od tego, jaki asortyment znajdzie się w sklepie do wyboru mamy zwykłe stojaki, jak również stojaki przeznaczone do eksponowania rajstop lub pończoch, czapek i krawatów. Na wyposażeniu sklepu z odzieżą powinny znaleźć się również całopostaciowe damskie, dziecięce i męskie manekiny. Dodatkowo warto pomyśleć o zakupie damskich, męskich, czy dziecięcych popiersi, na których można eksponować drobne sztuki odzieży, na przykład T-shirty. Do niezbędnych elementów wyposażenia sklepu odzieżowego należą także lustra, lada, metkownica, kasa fiskalna, proste wieszaki odzieżowe oraz różnego rodzaju torby (papierowe i foliowe) do pakowania zakupionej odzieży.

Przymierzalnia

Bardzo ważnym elementem każdego sklepu z odzieżą jest przymierzalnia. Powinna ona być przestronna, wyposażona w duże lustra i dobrze oświetlona. Nie zapominajmy, że w przymierzalni klienci muszą mieć zapewnioną dyskrecję, trzeba ją więc oddzielić od pozostałej części sklepu. Mało komfortowym dla klientów rozwiązaniem są przymierzalnie oddzielone kotarami.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz