Leasing samochodów: rozwiązanie, które zasługuje na uwagę

Stosunkiem cywilnoprawnym, które zachodzi między leasingobiorcą a leasingodawcą jest leasing samochodowy. Wraz z podpisaną umową leasingodawca przekazuje leasingobiorcy prawa do korzystania ze ściśle określonego samochodu. Oczywiście wiąże się to z koniecznością uiszczania opłat w ściśle określonej wysokości przez leasingobiorcę. Od pewnego czasu leasing samochodów tyczy się rosnącą popularnością. Przyjrzyjmy mu się w związku z tym bliżej.

Kto może skorzystać z leasingu?

Leasing samochodów używanych, jak i nowych to rozwiązanie, które powstało z myślą o firmach. W związku z tym z tego rozwiązania mogą korzystać spółki cywilne, spółki handlowe, a także jednoosobowe działalności gospodarcze. Wiele osób jest przekonanych, że leasing to propozycja jedynie dla firm. Tymczasem trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że obecnie z leasingu mogą korzystać również osoby prywatne.

Jakie korzyści wynikają z leasingu?

Mówiąc o leasingu samochodów, trzeba przede wszystkim podkreślić, że formalności związane z podpisaniem umowy leasingowej są zdecydowanie mniej rozbudowane niż te, z którymi trzeba się zmierzyć w przypadku tradycyjnego kredytu bankowego. Jednocześnie cała procedura przebiega niezwykle sprawnie. Od podpisania umowy do otrzymania auta nie upływa zbyt wiele czasu. Wkład własny, który wymagany jest przez firmy leasingowe jest naprawdę niewielki, w efekcie czego leasing nie stanowi nadmiernego obciążenia dla leasingobiorcy. Koniecznie trzeba wspomnieć również o tym, że leasing nie wpływa na zdolność kredytową. Jeśli więc w planie mamy zaciąganie jakiegoś kredytu, nie musimy obawiać się, że leasing nam to uniemożliwi. Decydując się na leasing, zawsze warto podjąć próbę ustalenia, że wszystkie koszty związane z naprawą auta ponosił będzie leasingodawca. Czasami udaje się to osiągnąć.

Leasing samochodów to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy tanim kosztem mieć nowe auto. Warto pamiętać, że dzisiaj kierowany jest on nie tylko do firm, ale również osób prywatnych, które zauważają zalety, jakie wynikają z leasingu samochodowego.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz