Korzyści wynikające z posiadania robota sprzątającego

Korzyści wynikające z posiadania robota sprzątającegoNie wiele osób w tych czasach może powiedzieć, że lubi sprzątać i wykonywać inne obowiązki domowe. A nawet jeśli sprawiają nam one przyjemność, to zazwyczaj po prostu nie mamy czasu na ich wykonywanie. Natłok pracy, wychowywanie dzieci i ciągłe życie w stresie sprawiają, że mamy zbyt mało czasu na odpoczynek i relaks.

Czy nie było by miło, gdyby ktoś za nas na przykład poodkurzał? Taka opcja nie pozostaje już tylko w strefie marzeń, gdyż istnieją roboty, które radzą sobie z odkurzaniem całego domu bez naszego udziału.

Robot sprzątający.

Roboty sprzątające to praktycznie bezobsługowe urządzenia służące do odkurzania różnych powierzchni domowych. Rządzenia te maja inny kształt niż klasyczne odkurzacze i inna jest ich zasada działania. Przede wszystkim są o wiele mniejsze, mają kształt okręgu lub półokręgu i są płaskie, tak by mogły się zmieścić pod łóżkiem i szafami. Z wyglądu są bardziej eleganckie od tradycyjnych odkurzaczy i zajmują mniej miejsca.

Budowa i zasada działania.

Podstawowe elementy budowy robotów sprzątających to sensory, kamery, szczotki zamiatające i dołączona w zestawie stacja dokująca. Niektóre roboty posiadają również pilota. Sprzątają one na zasadzie zamiatania a nie zasysania brudu i kurzu, tak jak to robią tradycyjne odkurzacze. Jedyną naszą rolą w odkurzaniu jest zaprogramowanie godzin pracy urządzenia i opróżnianie pojemnika raz na kilka dni. Robot włącza się o ustalonej prze nas godzinie, a po zakończeniu pracy wraca samodzielnie do stacji dokującej by naładować akumulatory. Nie musimy się martwić, że robot rozbije się o ścianę, bądź spadnie ze schodów – zamontowane czujniki na to nie pozwolą. Czujniki wykrywają również miejsca, które wymagają częstszego odkurzania. Roboty radzą sobie doskonale z kurzem, piachem, brudem a nawet z sierścią naszych czworonożnych przyjaciół.

Korzyści z kupna robota sprzątającego.

Podstawową korzyścią jest czas, który oszczędzamy na odkurzaniu, a który możemy poświęcić na odpoczynek lub robienie innych, ciekawszych rzeczy. Zaoszczędzimy również na workach do odkurzaczy, gdyż roboty są bezrowkowe. Roboty nie są dużo droższe od klasycznych odkurzaczy, więc tu oszczędność jest oczywista.

Zobacz również: http://www.robojet.pl/produkty/robot-odkurzacz.html

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz