Jak pomalować salon?

Jak pomalować salon?Salon czy raczej pokój dzienny to pomieszczenie, które bardzo często pełni w naszych domach wiele funkcji. To w nim przyjmujemy gości, oglądamy telewizję, czytamy, spotkamy się całą rodziną przy obiedzie czy kolacji. Wybierając kolor farby do salonu, możemy postawić na barwy uniwersalne lub gorące trendy kolorystyczne.

Kolory uniwersalne

Najbardziej uniwersalnym kolorem jest oczywiście biały i jego odcienie: écru i kość słoniowa. Kolory te pasują zarówno do salonu urządzonego w stylu klasycznym, prowansalskim, skandynawskim jak również do tego urządzonego w stylu minimalistycznym. Z białym kolorem doskonale łączą się inne, także bardzo energetyczne kolory. Szczególnie pięknie biały kolor ścian prezentuje się w połączeniu z dodatkami czy meblami w czarnym kolorze. Ecru i kość słoniowa wprowadzają do wnętrza wiele ciepła. Dobry wybór to także delikatny, rozbielony beż. Jest bardzo ciepły i pasuje do salon urządzonego w każdym stylu. Uniwersalny kolor to także delikatny odcień szarości. Jest chłodny, doskonale pasuje do salonu w stylu industrialnym.

Modne kolory

Wybierając kolor do sypialni możemy kierować się obowiązującymi aktualnie trendami mody. W tym roku instytut Pantone proponuje nam kolory Ziemi. Zdecydowanie najbardziej gorącym trendem są odcienie zieleni, a szczególnie kolor greenery – zielony z odrobiną żółtego koloru. Możemy wybrać także bardziej zdecydowany odcień zieleni, czyli szmaragdowy. Jeśli wolimy bardziej łagodne barwy, to postawmy na modną od kilku sezonów miętę. Wszystkie ściany w jednym z odcieni zielonego nie wszystkim muszą jednak odpowiadać, rozwiązanie to tylko jedna ściana w zielonym kolorze. Modne są nie tylko odcienie zieleni, ale także orzecha laskowego. Hazelnut jest kolorem bardzo ciepłym, neutralnym i spokojnym. Pasuje do salonu urządzonego w każdym stylu. Łatwo też łączy się z innymi kolorami. Głęboki odcień niebieskiego to kolejny kolor, który możemy wybrać do swojego salonu. Jest intensywny, dobrze będzie wyglądał jeśli pomalujemy nim tylko jedną ścianę.

Przeczytaj też, jak urządzić modny salon w bieli:

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz