Czym charakteryzują się wnętrza w stylu glamour?

 

Czym charakteryzują się wnętrza w stylu glamour?W dzisiejszych czasach wiele osób szuka idealnego stylu, w jakim będzie mógł urządzić swój dom. W gruncie rzeczy nie jest to proste zadanie, przede wszystkim z tego powodu, iż musi on być ponadczasowy, a przy tym dawał poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Wiele osób w Polsce, jak i zagranicą, wyżej wymieniony opis, utożsamia ze stylem glamour. Czym on się charakteryzuje? I do których pomieszczeń pasuje najbardziej?

 

Trzeba przyznać, że wnętrza w stylu glamour wyróżniają się przede wszystkim przepychem, a co za tym idzie nastawieniem na dekoracje. Rzeczą naturalną w takich aranżacjach są żyrandole, lampy z abażurem, błyszczące materiały, bogate i wyraziste ramy, czy też sterty poduszek. Wszystko to połączone ma być ze sobą na zasadzie kontrastu. Jest bardzo cienka granica między aranżacją według tego stylu, a stworzeniem po prostu kiczu. Dlatego trzeba szczególnie uważać na to.

Styl glamour dla mlodych osób

Wiele osób, szczególnie młodych poddaje styl glamour lekkim modyfikacjom, sprawiają, że staje się on zdecydowanie bardziej minimalistyczny. Za to pasuje on przede wszystkim do sypialni. Wtedy najlepiej zaopatrzyć się w niewielką ilość bogato zdobionych dekoracji, takich jak lustra z szeroką, złotą ramą, czy w lampkę nocną z jakiegoś oryginalnego materiału. Resztę mebli, czy łóżko powinno być wtedy prostsze i jednokolorowe.

Barwy w stylu glamour

Natomiast, jeśli chodzi o barwy, to ten styl zachęca do zdecydowania się na kolor czarny lub inny odpowiednio mroczny, czy też stojące mu w opozycji – biel lub barwy pastelowe. Wybór jest łatwiejszy, kiedy spojrzy się na konkretny pokój, jeśli wnętrze jest małe, to optycznie je powiększą jasne barwy. Dodatkowo do sypialni mroczne barwy nie są wskazane, gdyż mogą pobudzać zły nastrój i depresję. Niezwykle szykownie mogą wyglądać ciemne barwy w salonie, a nawet w łazience. Szczególnie w tym ostatnim pomieszczeni, gdzie można podkreślić styl glamour jasnymi szafkami, czy wzorzystymi kafelkami.

Tak naprawdę styl glamour przypadł do gustu społeczeństwu, gdyż sprawia, że wnętrza wydają się okazalsze. Dodatkowo pasują do każdego pomieszczenia.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz