Salon – w jakim stylu go urządzić?

Salon – w jakim stylu go urządzić?

Wszyscy chcemy tak zaaranżować przestrzeń, żeby prezentowała się możliwie jak najlepiej. Zależy nam przecież na opinii otoczenia i wygodzie domowników – tym bardziej, jeśli chodzi o salon, który jest przecież częścią domu najczęściej wykorzystywaną.

Domownicy spędzają tam długie chwile wspólnie, z rodziną lub przyjaciółmi, ale także zapraszają osoby, które przyszły niespodziewanie, na chwilę, które są mniej znane – na przykład sąsiadów. Istnieje mnóstwo sposobów na aranżację tego wnętrza – jaki jest obecnie najmodniejszy?

I do jakich wnętrz pasuje?

Niewątpliwie na pierwszym miejscu jest obecnie styl skandynawski – króluje we wszystkich wnętrzach od kilku sezonów i wcale nie chce odejść. Jego popularność nie słabnie, a wręcz stale się zwiększa. Sekretem jest jasność wnętrz urządzonych w tym stylu – są przestronne, pogodne. Styl skandynawski lubi biel, drewno, skandynawskie wzory i naturalne oświetlenie, dlatego warto pamiętać, żeby okna w salonie pozostały nieprzysłonięte.
Równie popularny – choć diametralnie inny – jest styl nowoczesny. W takim wnętrzu powinno się znaleźć sporo elektroniki. Wnętrza muszą też być przestronne, bez zbędnych dodatków. Są raczej proste i uwielbiają oryginalne rozwiązania – na przykład betonowe doniczki, albo plastikowe, przezroczyste krzesła. Może to być również salon z kominkiem – ale tym nowoczesnym, najlepiej nie wbudowanym, ale oddzielnym, nawet w wersji eko (biokominek).

Kominek i salon

Aranżacja salonu z kominkiem – ale już tym zabudowanym, jeśli taki posiadamy – może być również urządzony w stylu prowansalskim. To styl pogodny, spokojny, relaksujący. Odpręża od samego patrzenia na kompozycje – a co dopiero, gdy człowiek się w takim wnętrzu znajdzie. Czego potrzebujemy? Ścian w pastelowych odcieniach, białych i pastelowych dodatków, naturalnych tworzyw i ozdób, albo mebli, które są postarzane. Jeśli lubimy decoupage, ozdoby czy meble wykonane przy pomocy tej techniki będą idealne do podobnego wnętrza! Styl prowansalski jest ciągle popularny – i każdemu zapewnia dobry nastrój.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz