Zakładamy lokatę – przez internet czy w placówce?

 

Zakładamy lokatę – przez internet czy w placówce?Założenie lokaty jeszcze nigdy nie było tak proste jak obecnie w dobie bankowości internetowej. W zasadzie każdy bank, w którym posiadamy konto osobiste ma kanał obsługowy w postaci dostępu do bankowości internetowej. Dzięki temu narzędzi możemy nie tylko samodzielnie dokonywać prostych operacji na koncie jak przelewy, ale także zakładać lokaty czy też składać wnioski o kredyt.

Lokata przez internet, szybka i wygodna

Założenie lokaty przez internet w sytuacji, gdy mamy rachunek osobisty jest banalnie proste i dostępne 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Wystarczy zalogować się na swoje konto i złożyć dyspozycje lokaty. Trwa to kilka minut, oszczędza nasz czas i koszty dotarcia do placówki, co ważne szczególnie w przypadku klientów z mniejszych ośrodków, gdzie może nie być oddziału danego banku. Co więcej warto wspomnieć, że posiadanie ROR w danym banku, w którym chcemy założyć lokatę nie jest często warunkiem koniecznym. Wiele banków oferuje lokaty także dla klientów spoza swojego „portfela”. Oczywiście wówczas cała procedura odbywa się nieco inaczej i zwykle konieczne jest wypełnienie wniosku internetowego. Zazwyczaj musimy poczekać wówczas na kontakt z doradcą z ramienia banku, co jest nieco dłuższe niż założenie lokaty samodzielnie na własnym rachunku oszczędnościowym. W zależności od banku całą procedurę możemy przeprowadzić przez telefon lub mailowo. Warto też wspomnieć, ze niekiedy lokaty zakładane za pośrednictwem bankowości internetowej są nieco wyżej oprocentowane od swoich odpowiedników zawieranych w placówce banku.

Lokata w placówce

Jest to sposób coraz rzadziej wykorzystywany przez klientów, ale jedyny dla osób, które nie są skomputeryzowane i niepewnie czują się w środowisku internetowym. Ponadto pozwala to na otwarcie lokaty osobom, które nie posiadają konta z dostępem do internetu. Środków nie trzeba przelewać na konto banku tylko można je fizycznie zdeponować w placówce wpłacając bezpośrednio na zakładaną lokatę. Wiele osób ponadto czuje się bardziej komfortowo mając kontakt z doradcą. Ponadto o ile obsługa lokaty przez infolinię kosztuje doradca udzieli wyczerpujących informacji bez dodatkowych opłat.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/lokaty-przez-internet,8.html

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz