Konto bankowe: istotny element bankowej oferty

Konto bankowe: istotny element bankowej ofertyOferta banków jest obecnie niezwykle szeroka. Wśród produktów bankowych uznawanych za naprawdę niezwykle istotne znajduje się konto bankowe. Obecnie konto dla klientów indywidualnych mają w swojej ofercie wszystkie banki, które obecnie można znaleźć na terenie naszego kraju. Dlaczego konto bankowe warto mieć? Do czego się przydaje? Jakie jego cechy są naprawdę istotne?

Wynagrodzenie miesięczne

Konto bankowe wykorzystywane jest przez większość osób do otrzymywania wynagrodzenia miesięcznego. Pracodawcy wolą przelać pieniądze na konto niż wypłacać je w kasie. Dzięki temu proces wypłaty wynagrodzenia jest o wiele prostszy. Jednocześnie pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, które należałoby przeznaczyć na opłacenie wynagrodzenia dla kasjerki. Konto bankowe przydaje się także wówczas, gdy chcemy zaciągnąć kredyt w banku. Obecnie coraz trudniej znaleźć bank, który zgodzi się na wypłacenie pieniędzy do ręki. Przelew bankowy jest rozwiązaniem dużo bardziej bezpiecznym.

Posiadane oszczędności

Konto bankowe to bezpieczne miejsce dla posiadanych oszczędności. Pieniądze są chronione przed kradzieżą. Do tego wiele banków oferuje konta oprocentowane. Dzięki temu bank do pieniędzy znajdujących się na koncie raz w miesiącu dopisze określoną kwotę pieniędzy. Na ogół nie są to duże sumy, ale na pewno gwarantują zysk większy niż wtedy, gdy pieniądze trzymamy w domu.

Prowadzenie konta

Czy za prowadzenie konta będziemy musieli zapłacić? Wszystko zależy od wybranego banku. W niektórych znaleźć można ofertą na darmowe prowadzenie konta. W innych konto jest darmowe tylko wówczas, gdy co miesiąc na konto wpływa określona przez bank kwota pieniędzy. W zdecydowanej większości przypadków jest to suma około tysiąca złotych. Kiedy wpływ się nie pojawi, za prowadzenie konta zostanie pobrana opłata. Czy banki stosują wysokie stawki? Na szczęście nie.

Do konta bankowego bank może wydać kartę płatniczą. Z jej pomocą nie tylko zapłacimy w sklepie za zakupy, ale również wypłacimy pieniądze z bankomatu. Czy za kartę trzeba zapłacić? Tutaj sprawa wygląda bardzo podobnie do opłat za samo prowadzenie rachunku. W niektórych przypadkach bank nie pobiera opłat wówczas, gdy w ciągu miesiąca klient zapłaci kilka razy (najczęściej minimum trzy) za zakupy.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz