Popularne kwiaty na bukiety ślubne

Popularne kwiaty na bukiety ślubneJedną z usług oferowanych przez kwiaciarnie jest wykonywanie bukietów ślubnych. Jakie kwiaty są najczęściej wybierane przez klientki? Czy wszystkie z nich są w stanie dobrym stanie przetrwać ceremonię ślubną i przyjęcie weselne?

Do najczęściej wybieranych przez klientki kwiatów należą:
– storczyki Cymbidium;
– róże;
– eustoma;
– lilie;
– goździki – najbardziej popularne są odmiany gałązkowe;
– cantedeskie;
– słoneczniki;
– margerytki.

Storczyki cymbidium

Storczyki cymbidum w naturalnym środowisku rosną u podnóża Himalajów. Idealnie nadają się do układania bukietów ślubnych i do dekorowania wnętrz kościołów i sal weselnych ponieważ bardzo długo zachowują świeżość. Kwiaty tej odmiany storczyków mają różną wielkość, występują w wielu kolorach. Niektóre odmiany bardzo delikatnie pachną. Są eleganckie. Można z nich układać monochromatyczne bukiety, jak również łączyć z innymi gatunkami. W okresie lata są trudno dostępne, szczególnie odmiany o zielonej barwie kwiatów. Ich cena w tym czasie jest więc bardzo wysoka.

Róże

Jedne z najbardziej popularnych kwiatów. Bukiety ślubne z róż są zamawiane wyjątkowo często. W zależności od odmiany mogą różnić się kształtem i wielkością płatków. Zachwycają bogactwem kolorów. Najbardziej popularne są białe i czerwone. Ale bukiet ślubny można zamówić także z róż herbacianych czy różowych. Idealnie nadają się do wiązanki w stylu biedermeier. Można z nich wykonać także oryginalny, jedyny w swoim rodzaju bukiet o nazwie rozamelia. Do wykonania rozamelii potrzebnych jest mnóstwo połączonych ze sobą klejem płatków róż.

Eustoma

Bardzo chętnie wykorzystywana w ślubnych wiązankach ze względu na stosunkowo dużą wytrzymałość. Bukiety złożone jedynie z kwiatów eustomy układa się bardzo rzadko, częściej wykonuje się je dodając inne gatunki kwiatów, na przykład róże.

Goździki gałązkowe

Są delikatne i subtelne. Sprawdzają się solo, ale także w połączeniu z tulipanami, eustomą, różami. Oprócz bukietów z goździków gałązkowych powraca zainteresowanie bukietami ze zwykłych wielkokwiatowych goździków.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz