Jakie kwiaty warto sprzedawać w kwiaciarni?

Jakie kwiaty warto sprzedawać w kwiaciarni?Własna kwiaciarnia to doskonały pomysł na biznes. Podstawą działalności są oczywiście w tym wypadku kwiaty. Wielu początkujących kwiaciarzy zastanawia się nad tym jakie kwiaty warto mieć w ofercie swojej kwiaciarni. Spróbujemy podpowiedzieć.

Róże

To absolutna podstawa oferty w każdej kwiaciarni. Róże idealnie sprawdzają się niezależnie od okazji oraz rodzaju bukiety bądź kompozycji. Można podarować je zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Prawdziwą klasyką są te w kolorze czerwonym, które obowiązkowo muszą znaleźć się w każdej kwiaciarni 14 lutego, czyli w Dzień Świętego Walentego. Z róż wykonuje się piękne bukiety okolicznościowe. Można ich użyć również wówczas, gdy wykonać mamy wieniec pogrzebowy. Są niezastąpione podczas wykonywania koszy kwiatowych. Plusem jest to, że dostępne są w wielu różnych kolorach. Bardzo lubiane przez klientów są róże herbaciane.

Goździki

Wiele osób na wspomnienie o goździkach uśmiecha się pod nosem. Kwiaty te kojarzą się nierozerwalnie z czasami PRL. Obecnie jednak kwiaciarze również je cenią. Goździki są wyjątkowo trwałymi kwiatami, których zastosowanie jest równie szerokie co róż. Można je bez przeszkód wykorzystywać do wykonania bukietów okolicznościowych, wieńców pogrzebowych, wiązanek ślubnych. Dostępne są w wielu różnych kolorach, co sprawia, że możliwości kwiaciarza, jeśli chodzi o tworzenie kompozycji są bardzo szerokie.

Storczyki

To wyjątkowo eleganckie kwiaty, które na polskim rynku kwiaciarskim obecne są od stosunkowo niedawna. Dostępnych jest kilka odmian. Plusem storczyków jest ich wyjątkowa trwałość, co sprawia, że bukiet z nich wykonany przez wiele dni może zdobić pokój. Storczyki są tak wytworne, że nie potrzebują wielu ozdób. Zwłaszcza te z gatunku Cymbidium wyjątkowo dobrze prezentują się jedynie w towarzystwie niewielkiej ilości zielonych dodatków.

Wymienione kwiaty to oczywiście nie wszystko, co warto oferować klientom w swojej kwiaciarni. Warto pamiętać, że im większy wybór, tym większe szanse na to, że klienci zdecydują się robić zakupy właśnie u nas.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz