Jakich kwiatów ciętych najczęściej używa się w kwiaciarniach?

Nasza kwiaciarnia odniesie sukces nie tylko wtedy, kiedy będziemy wykonywać piękne bukiety, ale także wtedy, kiedy będziemy je układać z kwiatów cieszących się największą popularnością wśród klientów.

Jakie kwiaty najczęściej wybierają klienci?

Słoneczniki

To kwiaty wyjątkowo popularne w okresie lata. Pamiętajmy, że najpiękniej wyglądają pojedynczo, wystarczy je jedynie ozdobić wstążką. Nadają się także do tworzenia kompozycji ze zbożami i trawami. Chętnie wybierają je panny młode, którym zależy na tym, aby stanąć przed ołtarzem z wyjątkowym bukietem.

Narcyzy

To właściwa nazwa popularnych żonkili. W każdej szanującej się kwiaciarni powinny znaleźć się w okresie wiosny. W zdecydowanej większości kwiaciarni dostępne są jedynie odmiany żółte. Jeśli jednak chcemy wykonywać z nich bardziej urozmaicone bukiety, zadbajmy o to, aby znalazły się w naszej kwiaciarni również narcyzy białe z kolorowym przykoronkiem.

Anemony

Zaczynają zdobywać serca coraz większej liczby klientów. To kwiaty typowo wiosenne. Przyciągają wzrok płatkami w różnych kolorach i kontrastującymi z barwą płatków środkami. Anemony o czerwonych płatkach bardzo przypominają polne maki, ale są tak delikatne, że raczej nie da się z nich stworzyć żadnej kompozycji.

Róże

Tych kwiatów nie może zabraknąć w żadnej szanującej się kwiaciarni. Można je kupić w wielu kolorach. Za najbardziej eleganckie uważane są jednak róże w kolorze czerwonym. Sprzedają się one w niemal hurtowych ilościach 14 lutego, czyli w popularne Walentynki. To kwiaty bardzo uniwersalne. Można z nich wykonać wiązanki ślubne, bukiety okolicznościowe, wieńce i wiązanki pogrzebowe. Często wykonuje się z nich także kwiatowe kosze.

Amarylisy

Muszą się znaleźć w kwiaciarni w okresie zimowym. Dostępne w kolorach czerwonym, białym, różowym. Można je łączyć z innymi kwiatami, ale najpiękniej wyglądają pojedynczo ozdobione jedynie piękną wstążką.

Goździki

Jakich kwiatów ciętych najczęściej używa się w kwiaciarniach?Bardzo popularne w czasach PRL-u, później zostały zapomniane. Dzisiaj znów powracają do łask, są tak popularne, jak róże.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz