Najbardziej popularne kwiaty cięte

Wszystkie kwiaciarnie bazują przede wszystkim na sprzedaży wiązanek z kwiatów ciętych. Niektóre z nich są mocno popularne wśród klientów. Trudno więc sobie wyobrazić kwiaciarnię, która ich nie posiada.

O zakupie jakich kwiatów nie można zapomnieć?

Anemony

W okresie wiosennym stają się one niezwykle popularne. Kompozycjami z tych kwiatów interesuje się coraz większa liczba klientów. Przyciągają wzrok przede wszystkim kolorowymi płatkami oraz kontrastującym z nimi środkiem. Czerwone anemony bardzo przypominają polne maki. Są jednak bardzo delikatne, wykorzystywanie ich do bukietów jest praktycznie jednak nieosiągalne.

Narcyzy

Popularne żonkile to również chętnie kupowane kwiaty w okresie wiosny. Zdecydowana większość kwiaciarni oferuje narcyzy żółte. Jeśli chcemy zaskoczyć swoich klientów niebanalnymi kompozycjami postarajmy się kupić także białe.

Mieczyki

W okresie lata spotkamy je w przydomowych ogrodach. W tym samym czasie trafiają także do kwiaciarń, gdzie sprzedają się bardzo dobrze. Jeśli chcemy optycznie wydłużyć kompozycję, śmiało możemy sięgnąć właśnie po mieczyki. Są wykorzystywane do tworzenia bukietów i wieńców pogrzebowych.

Róże

Żadna kwiaciarnia nie zrezygnuje ze sprzedaży róż. W każdej oferowane są przynajmniej w dwóch, trzech kolorach. Obowiązkowo czerwone róże trzeba sprowadzić do kwiaciarni przed dniem 14 lutego. Idealne na wiązanki ślubne, bukiety, wieńce pogrzebowe i kosze kwiatowe. Są w sprzedaży przez cały rok.

Słoneczniki

Są dostępne jedynie latem. Zdecydowanie najlepiej prezentują się pojedynczo przewiązane ozdobną wstążką. Ale świetnie prezentują się w kompozycjach ze zbożami i trawami. Chętnie zamawiane są bukiety ślubne z tych kwiatów.

Goździki

Najbardziej popularne kwiaty cięteWydawało się, że moda na te kwiaty bardzo popularne w latach PRL-u minęła wraz z jego upadkiem. Okazuje się jednak, że kwiaty te znów stają się bardzo poszukiwane przez klientów. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są w bukietach, w wiązankach i wieńcach pogrzebowych. Przestały się już kojarzyć z kwiatami na Dzień Kobiet.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz