Co jest potrzebne w kwiaciarni?

Co jest potrzebne w kwiaciarni?Kwiaciarnia to miejsce, które większości z nas kojarzy się z kwiatami i przyjemną pracą. Okazuje się jednak, że prowadzenie kwiaciarni to naprawdę ogromne wyzwanie. Należy bowiem zadbać nie tylko o obecność kwiatów, ale również wielu innych elementów, bez których wykonywanie bukietów i kompozycji roślinnych będzie naprawdę trudne. W co trzeba zaopatrzyć naszą kwiaciarnię?

Narzędzia do cięcia

W każdej kwiaciarni musi znaleźć się przynajmniej jeden sekator. Trudno bez niego wyobrazić sobie pracę. Sekator jest niezbędny do przycinania kwiatów oraz żywych dodatków zielonych. Trzeba pamiętać, że po każdym użyciu powinien on być dokładnie wyczyszczony i zdezynfekowany. Koniecznie trzeba w kwiaciarni posiadać również niewielki nożyk. Jest on idealny do czyszczenia róż z kolców. Bez nożyka przeprowadzenie tego prostego zabiegu jest naprawdę bardzo trudne. W kwiaciarni potrzebne są również narzędzia do cięcia drutu. Wykorzystywany jest on między innymi przy robieniu wieńców pogrzebowych oraz wiązanek ślubnych.

Gąbka florystyczna

Jeśli nastawiamy się wyłącznie na bukiety okolicznościowe i nie zamierzamy oferować swoim klientom kompozycji roślinnych, gąbka nie będzie potrzebna. Warto jednak zadbać o to, aby oferta była jak najszersza. Dlatego gąbka florystyczna jest elementem w kwiaciarni bardzo przydatnym. Sprawia, że wykonywanie kompozycji w koszach czy naczyniach staje się naprawdę proste. Gąbki dzieli się na te przeznaczone do kwiatów żywych i sztucznych. Obecnie w sprzedaży dostępne są również gąbki w kształcie kuli oraz te umieszczone w specjalnych floretach.

Taśma florystyczna

Przydaje się między innymi w przypadku wiązanek ślubnych. Taśmą florystyczną owija się łodygi kwiatów. Dzięki temu nie ma ryzyka, że panna młoda pobrudzi sobie dłonie bądź suknie.

Odpowiednie wyposażenie w połączeniu ze świeżymi kwiatami to w kwiaciarni klucz do osiągnięcia sukcesu. Bez wątpienia nie należy lekceważyć konieczności zakupienia wielu akcesoriów. Dzięki nim można wykonywać piękne bukiety i kompozycje, zyskując tym samym przychylność klientów.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz