Materiały, które potrzebne są w kwiaciarni

Wśród zakładów usługowych, które są niezwykle często odwiedzane przez klientów w różnym wieku znajdują się kwiaciarnie. Decydując się na prowadzenie takiego miejsca, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niezbędne będą nam określone rodzaje akcesoriów.

Na jakie materiały trzeba postawić, aby swoim klientom oferować piękne bukiety i rozmaite kompozycje roślinne?

Gąbka bukieciarska

Sztuczna gąbka bukieciarska przeznaczona jest do tworzenia roślinnych kompozycji. Dostępna jest w dwóch odmianach: do kwiatów żywych oraz kwiatów sztucznych i suchych. Ta pierwsza ma kolor zielony, druga szary. W przypadku gąbki do kwiatów żywych przez zastosowaniem należy namoczyć ją w wodzie. Dzięki rośliny w kompozycji będą dłużej świeże. Gąbka dostępna jest w różnych kształtach. Najbardziej popularna jest jednak na prostokątna. Bez przeszkód można ją przycinać do pożądanej wielkości.

Narzędzia do cięcia

Tworzenie kompozycji roślinnych wymaga rozmaitych narzędzi do cięcia. Zalicza się do nich:

  • nożyce kwiaciarskie;
  • sekatory;
  • szczypce.

W kwiaciarni używa się nie tylko narzędzie do cięcia roślin, ale również drutu, który wykorzystywany jest do wzmacniania łodyg. Ale o tym więcej niżej.

Wstążki i innego rodzaju ozdoby

Każdą wiązankę oraz kompozycję roślinną trzeba odpowiednio wykończyć. Idealnie nadają się do tego celu wstążki i ozdoby, których w kwiaciarni po prostu nie może zabraknąć. Do popularnych ozdób kwiaciarskich zalicza się również:

  • sznurki z rafii;
  • kawałki juty;
  • fragmenty bawełny oraz włókna kokosowego.

Dzięki nim kompozycja ma szansę stać się niepowtarzalna i wyjątkowa. Oczywiście trzeba pamiętać, aby z ich ilością w bukiecie nie przesadzać. To oczywiście kwiaty mają grać pierwsze skrzypce w kompozycji czy bukiecie.

Materiały do wzmacniania łodyg

Materiały, które potrzebne są w kwiaciarniPodczas tworzenia kompozycji roślinnych bardzo często trzeba wzmocnić łodygi roślin. Dlatego w kwiaciarni nie może zabraknąć drutów różnego rodzaju. Aby zamaskować drut, trzeba natomiast sięgnąć po taśmę florystyczną. Dzięki temu kwiaty wyglądają naturalnie.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz