Jakich materiałów używa się w kwiaciarniach?

Pewne punkty usługowe klienci odwiedzają bardzo często. Wśród nich są między innymi kwiaciarnie. Podejmując decyzję o prowadzeniu kwiaciarni musimy zadbać, aby znalazły się w niej nie tylko kwiaty, ale także akcesoria, które pomogą nam stworzyć kompozycje z roślin.

Jakich materiałów będziemy potrzebować?

Gąbka do bukietów

Do tworzenia kompozycji roślinnych bardzo przydaje się sztuczna gąbka bukieciarska. Na rynku artykułów florystycznych mamy do wyboru dwa rodzaje gąbki. Jedna służy do układania kompozycji z kwiatów żywych, drugą wykorzystuje się przy układaniu kompozycji z kwiatów suchych i sztucznych. Odróżnimy je po kolorze, pierwsza występuje w kolorze zielonym, druga w szarym. Gąbkę przeznaczoną do żywych kwiatów przed układaniem w niej kwiatów trzeba namoczyć. Dzięki temu kwiaty dłużej zachowują świeżość. W hurtowniach z zaopatrzeniem dla kwiaciarzy można dostać gąbkę różnicą się kształtami, najczęściej jednak wykorzystywana jest prostokątna. Gąbkę można bardzo łatwo pociąć na potrzebne nam rozmiary.

Narzędzia

Ułożenie kompozycji z żywych lub sztucznych kwiatów wymaga użycia różnych narzędzi do ich cięcia. Wśród narzędzi tych można wyróżnić:

  • sekatory;
  • szczypce;
  • nożyce kwiaciarskie.

W kwiaciarniach oprócz narzędzi do cięcia kwiatów potrzebne są także narzędzia do cięcia drutu, którym wzmacniane są łodygi. O tych narzędziach napiszemy niżej.

Wstążki i ozdoby

Bukiety i kompozycje roślinne muszą zostać właściwie wykończone. Dlatego wśród niezbędnych akcesoriów muszą znaleźć się w kwiaciarni ozdoby i wstążki. Wśród najbardziej popularnych ozdób używanych w kwiaciarniach znajdziemy:

  • kawałki juty;
  • sznurki z rafii;
  • fragmenty włókna kokosowego lub bawełny.

Dodane do kompozycji w umiarkowanej ilości nadadzą jej niepowtarzalnego wyglądu.

Druty do wzmacniania łodyg

Jakich materiałów używa się w kwiaciarniach?Niektóre rośliny mają wyjątkowo delikatne łodygi, dlatego zanim zostaną z nich ułożone kompozycje wzmacnia się ich łodygi używając różnych rodzajów drutu. Drut jest następnie maskowany specjalną taśmą florystyczną. Dzięki temu drut jest niewidoczny.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz