Materiały, które muszą znaleźć się w każdej kwiaciarni

Prowadzenie kwiaciarni wiąże się z koniecznością zakupu odpowiednich materiałów. Bez nich tworzenie rozmaitych kompozycji roślinnych oraz pięknych bukietów będzie po prostu niemożliwe.

Co musi zakupić każdy, kto zdecydował się na prowadzenie własnej kwiaciarni? Jakie materiały są niezbędne?

Gąbka florystyczna

To dzięki niej możliwe będzie tworzenie kompozycji roślinnych w naczyniach. Gąbka dostępna jest w dwóch wersjach: do kwiatów suchych oraz do kwiatów mokrych. W przypadku tej drugiej gąbkę przed użyciem moczy się w wodzie. Dzięki temu kwiaty w niej umieszczone dłużej zachowują świeżość. Gąbki do kwiatów suchych i mokrych różnią się nie tylko przeznaczeniem, ale również kolorem. Te do suchych są jasnoszare, te do mokrych natomiast zielone. Gąbki dostępne są w różnym kształcie. Najbardziej uniwersalne są jednak te prostokątne. Można je bez trudu przycinać do wielkości, która w danym momencie jest potrzebna, nadając im pożądany kształt.

Narzędzia do cięcia

To w kwiaciarni – zaraz po kwiatach – absolutna podstawa. Trzeba pamiętać, że nie chodzi tu tylko o narzędzia do cięcia kwiatów, ale również te, z pomocą których uda się nam przyciąć drut. Jeśli chodzi o narzędzia do cięcia kwiatów, to konieczne są sekatory oraz ostre nożyki. I tak na przykład róże przycina się sekatorem, a do cięcia tulipanów używa ostrego nożyka, który nie miażdży łodyg.

Wstążki oraz inne ozdoby

Każdą kompozycję oraz wiązankę trzeba odpowiednio ozdobić. Dlatego w kwiaciarni nie może zabraknąć wstążek oraz innego rodzaju ozdób. Bardzo popularne są obecnie sznurki z rafii i kawałki juty, które nadają kompozycjom naturalistyczny charakter. Chętnie sięga się również po sizal oraz włókno kokosowe. Co ważne, takie materiały dekoracyjne nie są drogie. Dzięki temu z ich pomocą można świetnie wzbogacić bukiet bez znacznego podnoszenia jego ceny.

Materiały do wzmacniania łodyg

Materiały, które muszą znaleźć się w każdej kwiaciarni Podczas tworzenia kompozycji roślinnych oraz rozmaitych wieńców wiele kwiatowych łodyg wymaga odpowiedniego wzmocnienia. Wykorzystuje się do tego celu druty o różnej grubości, która zawsze dobierana jest do rodzaju kwiatu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz