Jakie kwiaty na bukiety ślubne?

Jakie kwiaty na bukiety ślubne?

W każdej kwiaciarni można zamówić bukiety i kompozycje na różne okazje. Jedną z nich jest ślub. Z jakich kwiatów można zamówić wykonanie ślubnego bukietu?

Eustoma

W chwili obecnej wiązanki ślubne z eustomy są zamawiane wyjątkowo często. Kwiaty eustomy są bardzo delikatne, przypominają trochę kwiaty róż. Mimo że są delikatne to jednak bardzo trwałe. W bukietach ślubnych pięknie prezentują się solo, jak również w kompozycjach z hortensjami, różami czy goździkami. Eustoma dostępna jest nie tylko w kolorze białym, ale także fioletowym i różowym. Pojawiły się także odmiany z kwiatami biało-różowymi i biało-fioletowymi.

Frezje

Chętnie wykorzystywane w kompozycjach z okazji ślubu. Frezje wyróżniają się delikatnym zapachem i pięknymi kwiatami w kształcie dzwonków. Są delikatne, z reguły więc używa się je do kompozycji z goździkami, różami, eustomą i storczykami.

Amarylisy

Są dostępne od grudnia do kwietnia. Ze względu na dużą urodę kwiatów najczęściej amarylisów używa się solo. Można z nich ułożyć kulistą lub wysoką wiązankę. Zdecydowanie najbardziej popularne są amarylisy w kolorze czerwonym. Ale bez trudu można zamówić wykonanie wiązanki z białych lub różowych amarylisów. Interesująco wyglądają wiązanki wykonane z białych kwiatów, które mają czerwone obwódki na płatkach. Wiązanki z amarylisów są bardzo trwałe.

Gerbery

Były bardzo popularne kilkanaście lat temu, dzisiaj znów są chętnie wykorzystywane do wykonywania wiązanek ślubnych. Wykorzystuje się je do zarówno do wiązanek jednokwiatowych, jak również łączy z innymi kwiatami. Szczególnie ładnie prezentują się w połączeniu z różami, eustomą czy margerytkami. Występują w bardzo wielu kolorach: białym, żółtym, różowym, kremowym, czerwonym.

Jaskry

Białe, czerwone, żółte, fioletowe, niebieskie, różowo-czerwone, biało-fioletowe jaskry są coraz chętniej wybierane przez przyszłe panny młode. Są delikatne, sprawdzają się zarówno, jako kwiaty do wiązanek ślubnych, jak też do dekoracji sal weselnych. W kwiaciarniach dostępne są od marca.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz