Jakie kwiaty są dostępne w kwiaciarniach tylko sezonowo?

Zapotrzebowanie na kwiatowe kompozycje, wiązanki i bukiety utrzymuje się w kwiaciarniach przez dwanaście miesięcy. Ale niektóre z kwiatów dostępne są jedynie sezonowo.

Które z nich cieszą się największą popularnością? Kiedy są one dostępne na giełdach kwiatowych?

Kwiaty wiosenne

Pierwsze kwiaty, które kojarzą nam się z tą porą roku pojawiają się w kwiaciarniach jeszcze zanim nadejdzie kalendarzowa wiosna. Które z nich klienci kupują najczęściej?

1.Narcyzy
Częściej są określane mianem żonkili. W większości kwiaciarni sprzedawane są narcyzy w kolorze żółtym. W nielicznych oferowane są również białe. Żółty lub pomarańczowy środek w białych odmianach sprawia, że są one niezwykle dekoracyjne.

2.Anemony
Coraz częściej do kwiaciarni w okresie wiosennym trafiają przypominające polne maki anemony. Najbardziej popularne są czerwone, trochę gorzej sprzedają się te w kolorze białym, dlatego trudniej jest je kupić.

3.Jaskry
Łączy się je w wiązankach i kompozycjach z anemonami. Chętnie są zamawiane ślubne wiązanki połączone z tych dwóch rodzajów kwiatów.

Kwiaty lata

1.Gladiole
Ta nazwa większości z nas niewiele mówi, gdyż popularna nazwa tych kwiatów to mieczyki. Dostępne są w bardzo wielu kolorach. Klienci kupują je bardzo chętnie, każda dobra kwiaciarnia musi więc mieć przynajmniej kilka odmian kolorystycznych tych kwiatów.

2.Słoneczniki
Ich popularność trwa już od kilku sezonów. Są bardzo elegancki i wyniosłe. Dobry florysta bardzo rzadko więc decyduje się na wykonanie wiązanki ze słoneczników z dodatkiem zieleni i materiałów dekoracyjnych.

Kwiaty dostępne tylko jesienią
W tym okresie typowym kwiatem kojarzonym z tą porą roku jest wyłącznie chryzantema. Jednak w naszym kraju kupuje się chryzantemy tylko na pogrzeby. Odmiany doniczkowe to tradycyjnie kupowane kwiaty na dzień Wszystkich Świętych. Ostatnio jednak odmianami doniczkowymi chętnie zdobimy tarasy i balkony. W okresie jesiennym warto więc mieć w ofercie nie tylko cięte, ale również doniczkowe chryzantemy.

Zima

Jakie kwiaty są dostępne w kwiaciarniach tylko sezonowo?Do najbardziej popularnych kwiatów ciętych w tym okresie należą amarylisy.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz