Kwiaty doniczkowe dostępne w kwiaciarniach zimą

Kwiaty doniczkowe dostępne w kwiaciarniach zimąWiększość działających w naszym kraju kwiaciarni sprzedaje nie tylko kwiaty cięte, ale także doniczkowe. Niektóre gatunki roślin doniczkowych dostać można jedynie późną jesienią i zimą. Jakie to są kwiaty? Które z nich klienci kupują najchętniej?

Zimą spada zainteresowanie żywymi kwiatami ciętymi. O wiele lepiej sprzedają się w tym czasie kwiaty doniczkowe. Klienci najchętniej kupują:
– storczyki Miltonia;
– cyklameny;
– fiołki afrykańskie;
– kalanchoe;
– szlumbergerę;
– gwiazdę betlejemską.

Storczyki Miltonia

Jego kwiaty są bardzo dekoracyjne. Ich płatki są bardzo zbliżone do płatków bratków, stąd popularna nazwa tych storczyków to orchidea bratkowa. Storczyki Miltonia rozsiewają wokół bardzo delikatny zapach. Najczęściej kupić można odmiany o białych i ciemnoczerwonych płatkach.

Cyklameny

Ich pełna nazwa brzmi: cyklamen perski. Popularnie te piękne rośliny doniczkowe nazywane są fiołkiem alpejskim. Hodowcy cyklamenów proponują nam dzisiaj odmiany w bardzo szerokiej palecie kolorów. W kwiaciarniach sprzedawane są cyklameny białe, amarantowe, różowe. Różnią się także wielkością płatków, chętnie kupowane są między innymi odmiany miniaturowe.

Fiołki afrykańskie

To małe roślinki, które rzadko przekraczają wysokość 25 centymetrów. Ich liście są mięsiste i pokryte włosiem. W sprzedaży dostępne są odmiany nie tylko o pojedynczych, ale także półpełnych i pełnych kwiatach. Wybór kolorów także jest obecnie bardzo duży.

Kalanchoe

Roślina ta należy do kwiatów doniczkowych, które w okresie zimowym sprzedają się w kwiaciarniach bardzo dobrze. Do najbardziej popularnych odmian kalanchoe należą te, które mają płatki w kolorze pomarańczowym lub czerwonym. Pojawiały się także nowe odmiany, które mają żółte kwiaty. W dobrej kwiaciarni klienci powinni mieć do wyboru także odmiany miniaturowe oraz odmiany o pełnych kwiatach.

Szlumbergera

Nazywana jest grudnikiem lub kaktusem Bożego Narodzenia, zygokaktusem. Nowe odmiany mają kwiaty w kolorze różowym, białym, czerwonym. Pierwsze okazy trafiają do sprzedaży pod koniec października.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz