Przypinka dla pana młodego

Przypinka dla pana młodegoNieodłącznym atrybutem pana młodego jest przypinka. Wykonywanie przypinek jest więc obowiązkową częścią oferty każdej kwiaciarni. Jakimi zasadami należy się kierować wykonując przypinkę?

W lewej klapie marynarki znajduje się niewielka dziurka, której nazwa „butonierka” pochodzi z języka francuskiego. Dziurka ta jest miejscem przeznaczonym na ozdobną przypinkę w formie miniaturowego bukiecika lub pojedynczy kwiat. Przy wykonywaniu przypinek panują pewne zasady, o których warto pamiętać.

Jeszcze na początku XX wieku obowiązywała zasada, że w dniu ślubu pan młody powinien wkładać w butonierkę jedynie kwiat w białym kolorze. Dzisiaj zasada ta obowiązuje jedynie w przypadku, kiedy pan młody decyduje się założyć na ceremonię ślubną frak. Dlatego też bukieciarz, który poważnie traktuje swój zawód przyjmując zamówienie zawsze pyta, czy w dniu ślubu pan młody zamierza wystąpić we fraku. Zasada, że do fraka w butonierkę wkłada się wyłącznie białe kwiaty jest rygorystycznie przestrzegana przez eleganckich mężczyzn.

Kilkanaście lat temu przypinki wykonywano z takich samych gatunków kwiatów, jak te, które znajdowały się w bukiecie panny młodej. Dzisiaj zasady tej nie przestrzega się bardzo rygorystycznie, mimo to raczej wybiera się kwiaty, które nawiązują do ślubnego bukietu. Tradycyjna przypinka powinna być wykonana z żywych kwiatów. Kolor (poza przypinką do fraka) jest w zasadzie dowolny. Zawsze jednak powinien harmonizować z takimi elementami, jak: kolor poszetki (ozdobna chusteczka wkładana do brustaszy), krawata lub muszki. Czasem kolor kwiatów w przypince dobiera się do koloru kamizelki. Stąd też florysta powinien zapytać nie tylko o rodzaj stroju pana młodego, ale także o kolorystykę wymienionych przed chwilą detali.

Przypinki układa się nie tylko z kwiatów. Dodaje się do nich koraliki, wstążeczki, a nawet piórka. Przypinkę można zamówić nie tylko dla pana młodego, ale także dla świadka. Powinna ona zostać ułożona z takich samych kwiatów, jak ta dla pana młodego. Musi być od niej jednak bardziej skromna.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz