Tulipany – kwiaty, których w kwiaciarni nie może zabraknąć

Każda kwiaciarnia, która ma stać na wysokim poziomie i oferować swoim klientom najwyższą jakość usług powinna dysponować określonymi rodzajami kwiatów.

Do tych najbardziej popularnych bez wątpienia zalicza się tulipany. Kwiaty te to obowiązkowa część oferty głównie wiosennej.

Kiedy można dostać tulipany?

Kwiaciarniany sezon na tulipany rozpoczyna się mniej więcej w połowie stycznia. Zazwyczaj można kupić je aż do połowy maja. Poza sezonem tulipany oferują jedynie producenci holenderscy. Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się to ze zdecydowanie wyższym wydatkiem, a tym samym koniecznością podniesienia ceny swoim klientom.

Przechowywanie

Tulipany należy rozpakować z folii zaraz po tym, jak zostaną dowiezione do kwiaciarni. Koniecznie trzeba usunąć z łodyg sznurek lub gumkę. Pod żadnym pozorem nie należy pozostawiać ich na kwiatach. Następnie usuwa się dolne liście, a końcówki łodyg opłukuje pod bieżącą, letnią wodą. Dzięki temu z kwiatów usuwa się zanieczyszczenia. Łodygi muszą zostać podcięte. Robi się to ostrym nożykiem lub sekatorem, obcinając około dwa centymetry. Tulipany wstawiamy zawsze do zimnej wody. Spowalnia to tempo rozwijania się kwiatów, a tym samym skutecznie przedłuża ich trwałość.

Towarzystwo innych kwiatów

Nigdy nie należy wstawiać tulipanów do jednego wazonu z narcyzami. Kwiaty te wydzielają bowiem śluz, który istotnie obniża trwałość tulipanów. Jest to zjawisko określane mianem allelopatii. Nie ma przeszkód, aby kwiaty te łączyć w jednej kompozycji. Zaleca się jednak, aby wcześniej przez kilka godzin oddzielnie je kondycjonować. Wówczas dochodzi do neutralizacji związków o charakterze szkodliwym. Trzeba jednak pamiętać, aby narcyzy podciąć przed połączeniem ich z tulipanami.

Jakie kupować?

Tulipany – kwiaty, których w kwiaciarni nie może zabraknąćNależy wybierać tulipany mające postać pączków. Zaleca się kupować jednak te, których kolor można już wyraźnie dostrzec. Jedynie niewielką część odmian można kupować w stadium dużo bardziej dojrzałym. Niezależnie od tego, jaką odmianę tulipanów zamierzamy sprzedawać w kwiaciarni, zawsze trzeba wybierać okazy zdrowe, których liście mają intensywnie zielony kolor.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz