Tulipany – jedne z chętniej kupowanych kwiatów w kwiaciarniach

Kwiaciarnia, która stoi na wysokim poziomie, która oferuje usługi bardzo wysokiej jakości musi oferować klientom określone rodzaje kwiatów. Wśród tych, które klienci wybierają wyjątkowo często znajdują się tulipany.

W okresie wiosny nie może ich zabraknąć w żadnej kwiaciarni, której zależy na dużej ilości klientów.

Kiedy zaczyna się sezon na tulipany?

Tulipany mogą trafić do naszej oferty w połowie stycznia. Okres, kiedy są one dostępne na giełdach kwiatowych trwa mniej więcej do piętnastego maja. Oczywiście są one dostępne także poza sezonem. Te poza sezonem pochodzą jednak tylko od producentów z Holandii, są więc zdecydowanie droższe od tych sprzedawanych w sezonie przez polskich producentów. Wyższe ceny zakupu oznaczają konieczność podniesienia cen dla klientów.

Jak je przechowywać?

Tulipany są sprzedawane w foliowych opakowaniach. Po przywiezieniu ich do kwiaciarni trzeba więc je z tej folii wypakować, a następnie usunąć z łodyg gumkę lub sznurek. Nie mogą one absolutnie pozostać na łodygach tulipanów. Następny krok to usunięcie dolnych liści i opłukanie końcówek łodyg pod strumieniem bieżącej wody. Woda powinna być letnia. W ten sposób usuniemy z tulipanów zanieczyszczenia. Oczyszczone łodygi podcinamy. Robimy to sekatorem lub ostrym nożykiem. Obcinamy mniej więcej dwa centymetry łodygi. Tak przygotowane kwiaty możemy wstawić do wazonów. Pamiętajmy, że woda w wazonach powinna być zimna. W zimnej wodzie będą się wolniej rozwijać, tym samym będzie je można znacznie dłużej sprzedawać.

Czy mogą stać w wazonach z innymi kwiatami?

Tulipany – jedne z chętniej kupowanych kwiatów w kwiaciarniachNa pewno nie należy ich wstawiać do wazonów z narcyzami. Narcyzy wydzielają śluz, który niekorzystnie wpływa na trwałość tulipanów. Zjawisko to jest znane pod nazwą allelopatia. Mimo, że tulipanów nie wolno wstawiać do jednego wazonu z narcyzami, kwiaty te można łączyć ze sobą w bukietach. Aby jednak taki bukiet był trwały kwiaty należy osobno kondycjonować. Zawarte w nich szkodliwe substancje zostaną w ten sposób zneutralizowane. Zanim połączymy narcyzy z tulipanami nie zapomnijmy podciąć im końcówki łodyg.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz