Tulipany – tych kwiatów nie może zabraknąć w kwiaciarni

Kiedy otwieramy kwiaciarnię zamierzamy oferować swoim klientom usługi na wysokim poziomie. Musimy więc postawić na profesjonalną i miłą obsługę, ale także na duży wybór ciętych kwiatów.

Bardzo popularnym kwiatami są tulipany. Muszą się one koniecznie znaleźć w naszej kwiaciarni w wiosennej ofercie.

Kiedy dostaniemy tulipany?

W kwiaciarniach sezon na tulipany rozpoczyna się mniej więcej w połowie stycznia. Są one dostępne w ofercie praktycznie przez pięć miesięcy, bo zainteresowanie tulipanami spada w połowie maja. Po tym okresie tulipany oferowane są jedynie przez producentów holenderskich. Ich cena idzie więc mocno w górę. Większość kwiaciarni nie decyduje się więc ich sprowadzać, gdyż wysokie ceny odstraszają klientów od zakupu.

Jak je przechowywać?

Po przywiezieniu ich do kwiaciarni trzeba je natychmiast wypakować z folii. Związane w pęczek sznurkiem wymagają także jego usunięcia. Sznurek lub gumka nie mogą zostać na kwiatach. Następnie musimy usunąć dolne liście, a same końcówki łodyg opłukać pod bieżącą wodą. Woda powinna być letnia. Zabieg ten pozwoli usunąć znajdujące się na kwiatach zanieczyszczenia. Musimy również podciąć im łodygi. Zabieg ten można wykonać jedynie ostrym sekatorem lub nożykiem. Łodygi skracamy mniej więcej o dwa centymetry. Tak przygotowane kwiaty wstawiamy do zimnej wody. Zimna woda zatrzyma rozwijanie się kwiatów. Dłużej będą świeże i trwałe. W efekcie będziemy mogli sprzedać ich więcej.

Jak kupować tulipany na giełdzie?

Tulipany powinno się kupować jeszcze w postaci pączków, a nie w pełni rozwinięte. Ale dokonując ich zakupu wybierajmy tylko te, które mają już wyraźnie zaznaczony kolor. Tylko nieliczne odmiany możemy kupować w bardziej rozwiniętym stadium. Zwróćmy uwagę również na wygląd liści. Kupujmy wyłącznie zdrowe kwiaty, czyli z intensywnie zielonymi liśćmi.

Łączenie z innymi kwiatami

Tulipany – tych kwiatów nie może zabraknąć w kwiaciarniTulipany nie koniecznie można łączyć z innymi kwiatami. Szczególnie nie poleca się łączenia ich w jednym wazonie z narcyzami, które wydzielają śluz, który niekorzystnie wpływa na trwałość tulipanów.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz